معین زراعت و مالداری با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» دیدار کرد

user-admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۴۳
معین زراعت و مالداری با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» یکی از تاجران چینی، دیدار کرد.
مولوی صدراعظم در این دیدار گفت: «زعفران افغانستان از لحاظ کیفیت بالاست. ما از شرکت‌های خصوصی که در گذشته با دهقانان همکاری داشتند، تقاضا داریم که در آینده هم همکاری گسترده داشته باشند. چین در سلسله حمایت‌هایش از تولید و کشت زعفران و سکتور زراعت، همکاری گسترده با حکومت جدید داشته باشد.»
وی علاوه کرد که از کاشت زعفران، هنگ و سایر محصولات، می‌توان به‌عنوان جایگزین کوکنار استفاده کرد.
امیرخان، مسوول شرکت امیرخان بند‌امیر، گفت: «حدود پنج‌ سال می‌شود که درباره زعفران افغانستان تحقیقات کرده و در ولایت‌های بامیان، دایکندی و هرات فعالیت داشتم. مرکز پروسس، بسته‌بندی و همکاری با دهقانان زعفران‌کار، اصل کار ما بود. می‌خواهیم این فعالیت‌ها را گسترده بسازیم.»
گفتنی است که خاک، آب و هوای مناسب از یک‌سو و تلاش دهقانان از سوی دیگر، باعث رشد و کشت زعفران در مرکز و ولایات افغانستان شده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۹:۵۳
Background image

جلسه چگونگی جمع‌آوری عواید وزارت زراعت برگزارشد


٢٩ میزان ۱۴۰۰
جسله‌ی تحت رهبری فضل‌الباری‌ فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری دایر شد و در آن روی توحید و شامل ساختن عشر و زکات در عواید وزارت زراعت بحث صورت گرفت.
در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۱۴:۲۳
Background image

به ۴۳۸ کارگر در ولایت سمنگان مواد غذایی توزیع شد

۲۸ میزان ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
برنامه غذایی جهان (WFP) روند توزیع بسته‌های مواد غذایی و کمکی به ۴۳۸ کارگر‌ی که در مقابل غذا تحت دو برنامه «واترشید» و «حفر شبکه‌های آبرسانی». . .

BACK TO NEWS