پروژه انکشاف زنجیره ارزشی باغداری ۱۵۰ جریب باغ خرما می‌سازد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۶
HVCDSP

۱۶ جدی ۱۳۹۹
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، HVCDSP، مربوط به وزارت زراعت، در نظر دارد تا در سال مالی ۱۴۰۰، ۱۵۰ جریب باغ خرما در ولایت‌های ننگرهار، لغمان و خوست بسازد.
۷۵ جریب این باغ در ننگرهار، پنجاه جریب در خوست و ۲۵ جریب هم در لغمان ساخته خواهد شد. این ولایات آب‌وهوای مساعدی برای رشد باغ‌های خرما دارد. با احداث این باغ‌ها، گام موثری در ترویج و توسعه پرورش خرما در این ولایت‌ها گذاشته می‌شود.
افغانستان با داشتن اقلیم متنوع، ‌تابستان گرم، خشک و طولانی، دشت‌ها و ریگ‌زارها برای کشت و تولید خرما مساعد است. کشت خرما از زمان‌های قدیم به صورت خودرو و عنعنه‌ای در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، فراه، نیمروز، ‌هلمند، قندهار و خوست رایج بوده و توسط تخم تکثیر می‌شود.
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، یکی از برنامه‌های مهم وزارت زراعت‌، آبیاری و مالداری است که بودجه آن از طریق بانک انکشاف آسیایی، ADB، تمویل می‌گردد و به هدف گسترش صادرات و تغییر بیلانس واردات محصولات باغداری و ارتقاء زنجیره ارزش باغداری به شیوه‌ای پایدار در یازده ولایتی که عمده‌ترین تولید‌کننده میوه‌جات و سبزیجات به شمار می‌روند، فعالیت می‌نماید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۹
Background image

جلسه‌ی به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی برگزار شد 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی افغان با حضور نماینده گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۲:۰
Background image

تلاش جهت انسجام عواید وزارت زراعت 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت به هدف انسجام عواید و تعین سرنوشت عواید جمع آوری شده از آدرس توزیع جواز فعالیت ادویه فروشی‌های. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

وزیر زراعت در ولایت غور: "تلاش‌های ما جهت کسب استقلال و آزادی نتیجه داد، در بخش زراعت نیز موفق می‌شویم"

۱۰ میزان ۱۴۰۲ ه‍.ش
مولوی عطاءالله‌عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در جریان سفر به ولایت غور با کارمندان ریاست زراعت آن ولایت دیدار نموده و گفت که تلاش‌های‌شان جهت دریافت استقلال و. . .

BACK TO NEWS