ساخت ۱۸۶ کشمش‌خانه توسط پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۳۷
ساخت ۱۸۶ کشمش‌خانه توسط پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت

۵قوس ۱۳۹۹
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، HVCDSP، مربوط به وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، ۱۸۶ کشمش‌خانه در ولایت‌های کابل، پکتیکا، لوگر و غزنی ساخته است. پروژه ساخت این کشمش‌خانه‌ها از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی راه‌اندازی شده است. اکثریت این کشمش‌خانه‌ها ساخته شده و کار متباقی کشمش‌خانه‌ها نیز تا یک هفته دیگر به پایان خواهد رسید. هریک این کشمش‌خانه ظرفیت تبدیل کردن ۱۲ تا ۱۵ متریک‌تُن انگور را به کشمش در یک وقت دارد.
این کشمش‌خانه‌ها ۱۵۹ میلیون و ۴۴۵هزار و ۵۴۲ افغانی هزینه برداشته که هشتاد درصد آن توسط وزارت زراعت و بیست درصد دیگرش توسط مستفیدشوندگان تامین شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۵:۳۴
Background image

هم‌زمانی افزایش مصرف لیمو با افزایش حاصلات

وزارت زراعت آبیاری و مالداری در چند سال اخیر باغ‌های جدید لیمو را در ولایت‌های گرم سیر ننگرهار، لغمان و کنر احداث کرده است. ولایت‌های نام برد در پرورش و تولید لیمو دست بلند دارند. یکی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۵:۱۶
Background image

دست‌آوردهای وزارت زراعت در عرصه‌ی آبیاری در سال مالی ۱۳۹۹

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با مصرف ۷۷.۷ درصد بودجه انکشافی خود در سال مالی ۱۳۹۹، در زمینه‌ی آبیاری به دست‌آوردهای چشم‌گیری دست یافته است. این وزارت، برای سال مالی ۱۳۹۹، چهارده. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۹
Background image

جلسه رهبری وزارت زراعت پیرامون آماده‌گی‌ها و برنامه‌های آینده برگزار شد

۴ دلو ۱۳۹۹
جلسه‌ی رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری درباره‌ی روی دست گرفتن آماده‌گی‌های خرید گندم و علوفه‌ی حیوانی به خاطر احتمالات خشک‌سالی، موج دوم کرونا و آماده ساختن طرح مدیریت آب. . .

BACK TO NEWS