۲۵ جریب باغ متراکم در بامیان ساخته می‌شود

mail-admin
شنبه ۱۴۰۰/۱/۷ - ۱۵:۲۰
۲۵ جریب باغ متراکم در بامیان ساخته می‌شود

۷حمل ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بامیان، می‌گوید که کار احداث باغ‌های متراکم از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری وزارت زراعت در این ولایت آغاز شده است.
این باغ‌ها که شامل سیب و ناک می‌شود، برای ۲۵ تن از باغداران واجد شرایط با هزینه سی میلیون و هشت‌صد‌هزار افغانی به کمک بانک انکشاف آسیایی در مرکز بامیان و ولسوالی‌های یکه‌ولنگ و شیبر ساخته می‌شود.
ریاست زراعت بامیان افزوده که برای احداث این باغ‌های متراکم به هر باغدار ۶۳۰ نهال نوع ترکی و یک بوجی کود کیمیاوی توزیع می‌شود. قرار است ۱۵ جریب در مرکز، پنج جریب در یکه‌ولنگ و پنج جریب دیگر در ولسوالی شیبر احداث شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۷:۴۹
Background image

وزیر زراعت با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد


۵ عقرب ۱۴۰۰ ه‍.ش
مولوی عبد‌الرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در افغانستان، در دفتر کاری‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار، روی همکاری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

BACK TO NEWS