سفر رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت به ولایت تخار 

mail-admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۶:۵
سفر رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت به ولایت تخار 

۲۰ سرطان ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی شیرمحمد حاتمی رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری  که  در راس یک هیئت از متخصصین آن ریاست به منظور افتتاح پروژهای زهکشی و اصلاح زمین های زراعتی به لایت تخار سفر کرده با مولوی عبید الله امین زاده  والی و قاری قطب الدین دهنوی رئیس زراعت آن ولایت دیدار کردند.
به گفته مولوی شیرمحمد حاتمی ریاست زهکشی و اصلاح زمین مبلغ هفده میلیون افغانی از بودجه انکشافی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امسال جهت زهکشی و اصلاح زمین های زراعتی در ولایت تخار تخصیص داده شده است که قرار است در ساحاتی که زمین‌های آن نیاز به زهکشی داشته باشد به مصرف می‌رسد.
در جریان این سفر هیئت وزارت زراعت با مولوی عبید الله امین زاده والی تخار و قاری قطب الدین دهنوی رییس زراعت آن ولایت دیدار و خواستار همکاری در تطبیق پروژهای زهکشی و اصلاح زمین در ولایت تخار شدند که والی و رییس زراعت تخار اطمینان همکاری را در تطبیق پروژهای اصلاح زمین و زهکشی سپردند.
این پروژهای زهکشی در حال تطبیق می شود که زمین های زیادی در کشور به دلیل نزیک به آب بودن به شوره زار تبدیل شد و از کشت بازماندن که با انجام عملیه زهکشی آن زمین ها دوباره قابل کشت می شودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۳:۲
Background image

از جریان فعالیت کلنیک‌ها و ادویه فروشی‌های حیوانی شهر ایبک نظارت شد

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
 تیم نظارتی آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان به سلسله نظارت از جریان فعالیت کلینیک‌ها و ادویه فروشی‌های حیوانی این بار از کلینک‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۷
Background image

توزیع مواد خوراکه حیوانی برای ۷۶ تن از مالداران در شهر ایبک  ولایت سمنگان

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان به همکاری مالی کمیته هالند برای ۷۶ تن از مالداران در قریه جات توته و حبش، ژوی ژوندون و کته قشلاق مربوط مرکز ایبک مواد خوراکه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۱
Background image

سفر هیئت وزارت زراعت به کشور چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئت از وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی افغانستان به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده است. . .

BACK TO NEWS