سفر رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت به ولایت تخار 

mail-admin
Wed, Jul 10 2024 4:05 PM
سفر رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت به ولایت تخار 

۲۰ سرطان ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی شیرمحمد حاتمی رییس زهکشی و اصلاح زمین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری  که  در راس یک هیئت از متخصصین آن ریاست به منظور افتتاح پروژهای زهکشی و اصلاح زمین های زراعتی به لایت تخار سفر کرده با مولوی عبید الله امین زاده  والی و قاری قطب الدین دهنوی رئیس زراعت آن ولایت دیدار کردند.
به گفته مولوی شیرمحمد حاتمی ریاست زهکشی و اصلاح زمین مبلغ هفده میلیون افغانی از بودجه انکشافی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امسال جهت زهکشی و اصلاح زمین های زراعتی در ولایت تخار تخصیص داده شده است که قرار است در ساحاتی که زمین‌های آن نیاز به زهکشی داشته باشد به مصرف می‌رسد.
در جریان این سفر هیئت وزارت زراعت با مولوی عبید الله امین زاده والی تخار و قاری قطب الدین دهنوی رییس زراعت آن ولایت دیدار و خواستار همکاری در تطبیق پروژهای زهکشی و اصلاح زمین در ولایت تخار شدند که والی و رییس زراعت تخار اطمینان همکاری را در تطبیق پروژهای اصلاح زمین و زهکشی سپردند.
این پروژهای زهکشی در حال تطبیق می شود که زمین های زیادی در کشور به دلیل نزیک به آب بودن به شوره زار تبدیل شد و از کشت بازماندن که با انجام عملیه زهکشی آن زمین ها دوباره قابل کشت می شودند.

Latest news

Mon, Jul 01 2024 8:57 AM
Background image

د خوست کرنې ریاست څېړنیز فارم کې زده کړیالانو ته د عملي زده کړې زمینه برابره شوې

۱۱ چنګاښ ۱۴۰۳ه‍.ش
۲۴ ذی‌الحِجّة ۱۴۴۵ه‍.ق
د خوست ولایت د کرنې، اوبو لګولو او مالدارۍ ریاست اړوند څېړنیز فارم کې د کرنې پوهنځۍ زده کړیالانو ته په عملي او نظري ډول د زده کړې زمینه برابره. . .

Thu, Mar 02 2023 7:16 PM
Background image

Meeting of the Minister of Agriculture with the Ambassador of Turkey


 2 March 2023
Mawlavi Ataullah Omari, the Minister of Agriculture, Irrigation and Livestock, met with Jihad Ergin Ay, the Turkish Ambassador to Afghanistan, and discussed bilateral. . .

Wed, Aug 11 2021 5:29 PM
Background image

Holding a Meeting on Collecting Horticultural Products

Asad 20; August 11, 2021
A meeting on how to collect horticultural products was held at the Ministry of Agriculture campus with presence of Shirshah Amiri, deputy minister of. . .

BACK TO NEWS