ادامه حمایت آلمان از برخی پروژه‌های وزارت زراعت

mail-admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۹ - ۱۰:۳۲
ادامه حمایت آلمان از برخی پروژه‌های وزارت زراعت

۹ سرطان ۱۴۰۰
حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در نشست مقام‌های افغانستان و آلمان در مورد ادامه همکاری‌های آن کشور از پروژه‌های وزارت زراعت شرکت کرد. در این نشست از جانب افغانستان علاوه بر معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، معینان وزارت‌های تحصیلات عالی و مالیه و مسوولان ارشد اداره تنظیم انرژی و شرکت برشنا شرکت داشتند. از جانب آلمان اکسیل زیلدر، سفیر آلمان در کابل و دیگر مقام‌های بلندپایه این کشور به‌صورت آنلاین در این نشست حضور داشتند.
دو طرف در این جلسه در مورد اولویت‌های ملی افغانستان، اشتغال‌زایی، تغییر اقلیم، انرژی، صلح جامع و فراگیر، همکاری در خارج از حوزه اولویت و چهارچوب همکاری‌ها بحث و تبادل نظر کردند. علاوه بر آن، پروژه احیای جنگلات برای امرار حیات (FLRL‎‏)، از دیگر محورهای بحث این نشست بود. هدف ‏از تطبیق این پروژه، ‏‎احیای جنگلات، تنظیم بهتر ایکو‌سیستم و ارتقای ظرفیت به منظور کاهش اثرات تغییر اقلیم و مقاومت در برابر این تغییرات است.
مقام‌های جمهوری فدرال آلمان در این نشست گفتند که این کشور به حمایت از پروژه‌های وزارت زراعت از جمله اولویت‌های ملی، انکشاف اقتصادی و انکشاف زراعتی افغانستان ادامه می‌دهد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

BACK TO NEWS