کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

mail-admin
شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۸
کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

 ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان سنگ تهداب اعمار دو ‌باب چکدم را در ولسوالی قوش تپه و درزاب که از بودجه انکشافی وزارت زراعت ساخته می شود به زمین گذاشت و کار آن آغاز گردید.
کار ساخت این چکدم‌ها با حضور داشت قاری عبدالغنی شریفی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری جوزجان، نماینده ولایت، رئیس شوراء مردمی و متنفذین محل آغاز گردید. 
در ابتدای مجلس رئیس زراعت جوزجان در مورد اهمیت و فواید چکدم‌ها معلومات داد و از مردم خواست که در تطبیق آن همکاری نمایند.
در همین حال  بزرگان منطقه‌های که در آن چکدم احداث می شود ضمن تأکید در حفظ و مراقبت از چکدم‌ها از رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری ابراز سپاس و قدردانی نمودند. 
این چکدم‌ها به منظور تقویت آب‌های زیر زمینی، جلوگیری از خشک‌سالی و رسیدگی به مشکلات کم آبی مالداران در این ولایت اعمار می‌گردد.
قرار است در ده ولسوالی ولایت جوزجان ده باب چکدم از بودجه‌ انکشافی وزارت زراعت آبیاری و مالداری اعمار تا پایان سال جاری تطبیق گردد‌.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۵:۲۶
Background image

۸۹ قلم ادویه تاریخ  گذشته حیوانی در ولایت کندز حریق گردید

۹ حوت ۱۴۰۲ هـ.ش
کارمندان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری به مقدار ۸۹ قلم ادویه جات تاریخ گذشته حیوانی را که از ادویه فروشی های حیوانی مرکز و ولسوالی های این ولایت جمع آوری نموده بودند. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۱:۳۸
Background image

جلسه‌ای به منظور ترتیب طرزالعمل جلب سرمایه گذاران خارجی و داخلی دایر شد 

۹ حوت ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه به منظور تهیه طرزالعمل فراهم سازی سهولت برای سرمایه گذاران و  جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی مطابق به هدایت عالیقدر امیرالمومین حفظه الله در وزارت زراعت، آبیاری و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

د کرنې وزارت د اراضۍ ریاست: کابل ښار په يوويشتمه ناحیه کې د استرداد شويو ځمکو د کورونو د اجارې په موخه غونډه دائره شوه

دکرنې، اوبولګولو او مالدارۍ وزارت د ځمکو چارو رییس مولوي محمود مظلوم په مشرۍ د کابل ښار په يوويشتمه ناحیه کې د استرداد شويو ځمکو د کورونو د اجارې په موخه غونډه دائره شوه په دې غونډه کې. . .

BACK TO NEWS