کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

mail-admin
شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۸
کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

 ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان سنگ تهداب اعمار دو ‌باب چکدم را در ولسوالی قوش تپه و درزاب که از بودجه انکشافی وزارت زراعت ساخته می شود به زمین گذاشت و کار آن آغاز گردید.
کار ساخت این چکدم‌ها با حضور داشت قاری عبدالغنی شریفی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری جوزجان، نماینده ولایت، رئیس شوراء مردمی و متنفذین محل آغاز گردید. 
در ابتدای مجلس رئیس زراعت جوزجان در مورد اهمیت و فواید چکدم‌ها معلومات داد و از مردم خواست که در تطبیق آن همکاری نمایند.
در همین حال  بزرگان منطقه‌های که در آن چکدم احداث می شود ضمن تأکید در حفظ و مراقبت از چکدم‌ها از رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری ابراز سپاس و قدردانی نمودند. 
این چکدم‌ها به منظور تقویت آب‌های زیر زمینی، جلوگیری از خشک‌سالی و رسیدگی به مشکلات کم آبی مالداران در این ولایت اعمار می‌گردد.
قرار است در ده ولسوالی ولایت جوزجان ده باب چکدم از بودجه‌ انکشافی وزارت زراعت آبیاری و مالداری اعمار تا پایان سال جاری تطبیق گردد‌.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۷
Background image

توزیع مواد خوراکه حیوانی برای ۷۶ تن از مالداران در شهر ایبک  ولایت سمنگان

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان به همکاری مالی کمیته هالند برای ۷۶ تن از مالداران در قریه جات توته و حبش، ژوی ژوندون و کته قشلاق مربوط مرکز ایبک مواد خوراکه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۱
Background image

سفر هیئت وزارت زراعت به کشور چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئت از وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی افغانستان به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده است. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۳۶
Background image

معین مالی و اداری وزارت زراعت از فارم ماهی گلغندی ولایت کاپیسا بازدید کرد

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ملا آغاجان آخند «حاجی سالم» معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری با تیم همراه شان از فارم ماهی پروری گلغندی ولایت کاپیسا دیدن نمود.
معین مالی و اداری وزارت. . .

BACK TO NEWS