کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

mail-admin
Sat, Feb 10 2024 10:08 AM
کار اعمار دو چکدم در دو ولسوالی ولایت جوزجان آغاز شد

 ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان سنگ تهداب اعمار دو ‌باب چکدم را در ولسوالی قوش تپه و درزاب که از بودجه انکشافی وزارت زراعت ساخته می شود به زمین گذاشت و کار آن آغاز گردید.
کار ساخت این چکدم‌ها با حضور داشت قاری عبدالغنی شریفی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری جوزجان، نماینده ولایت، رئیس شوراء مردمی و متنفذین محل آغاز گردید. 
در ابتدای مجلس رئیس زراعت جوزجان در مورد اهمیت و فواید چکدم‌ها معلومات داد و از مردم خواست که در تطبیق آن همکاری نمایند.
در همین حال  بزرگان منطقه‌های که در آن چکدم احداث می شود ضمن تأکید در حفظ و مراقبت از چکدم‌ها از رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری ابراز سپاس و قدردانی نمودند. 
این چکدم‌ها به منظور تقویت آب‌های زیر زمینی، جلوگیری از خشک‌سالی و رسیدگی به مشکلات کم آبی مالداران در این ولایت اعمار می‌گردد.
قرار است در ده ولسوالی ولایت جوزجان ده باب چکدم از بودجه‌ انکشافی وزارت زراعت آبیاری و مالداری اعمار تا پایان سال جاری تطبیق گردد‌.

Latest news

Sat, Oct 21 2023 10:33 AM
Background image

د زيتونو حاصلاتو لوړولو په پار د ننګرهار کانال شرکت هڅې 

٢٩ تله ۱۴۰۲ه‍.ش
٦ ربیع‌الثاني ۱۴۴۵ ه‍.ق                                                       
د ننګرهار کانال رياست چارواکي وایي، چې د یاد شرکت د زيتونو حاصلاتو لوړولو په پار هڅې ګړندي. . .

Thu, Mar 02 2023 7:16 PM
Background image

Meeting of the Minister of Agriculture with the Ambassador of Turkey


 2 March 2023
Mawlavi Ataullah Omari, the Minister of Agriculture, Irrigation and Livestock, met with Jihad Ergin Ay, the Turkish Ambassador to Afghanistan, and discussed bilateral. . .

Wed, Aug 11 2021 5:29 PM
Background image

Holding a Meeting on Collecting Horticultural Products

Asad 20; August 11, 2021
A meeting on how to collect horticultural products was held at the Ministry of Agriculture campus with presence of Shirshah Amiri, deputy minister of. . .

BACK TO NEWS