پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، ۴۵ ذخیره‌گاه آب می‌سازد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۲
HVCDSP

۲۳ جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در نظر دارد تا از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری «HVCDSP»، در سال مالی ۱۴۰۰ در نُه ولایت کشور ۴۵ ذخیره‌گاه آب بسازد.
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری از طریق بانک انکشاف آسیایی ADB تمویل می‌شود.
مسوولان آن می‌گویند که این ذخیره‌گاه‌های آب زراعتی در ولایت‌های غزنی، پکتیا، پکتیکا، وردک، لوگر، خوست، لغمان، کنر و ننگرهار اعمار خواهند شد. به گفته‌ی این مسوولان، برای هر ولایت پنج ذخیره‌گاه آب در نظر گرفته شده است.
هر یک این ذخیره‌گاه‌ها ظرفیت نگهداری ۴۰۰ تا ۸۰۰ مترمکعب آب را خواهد داشت. با استفاده از این ذخیره‌گاه‌ها، آب زراعتی ساحات وسیعی از زمین‌های زراعتی تامین خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۱۶
Background image

توزیع فیلمرغ برای شماری از باشنده گان ناحیه هشتم شهر کابل


۲۱ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
برای ۲۸ فامیل بی بضاعت در ناحیه هشتم شهر کابل از طرف ریاست زراعت کابل با همکاری (موسسه کمک‌های همگانی افغان) ۸۴ قطعه فیلمرغ و دانه مورد نیاز آن توزیع گردید.
ریاست. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۱۱
Background image

کمپاین مبارزه علیه آفت ملخ در ولایت تخار افتتاح گردید

به اساس پلان ریاست حفاظه نباتات و قرنطین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کمپاین مجادله ملخ با حضور مولوی رحیم الله احدی رئیس زراعت تخار، استاد میراجان همت نماینده اعزامی مرکز در زون شمال. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۲
Background image

کمپاین مجادله علیه ملخ در ولایت کندز راه اندازی شدبرنامه مجادله علیه آفت ملخ توسط کارمندان فنی و مسلکی تحت نظر مولوی امان الله حسن ریس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز و طبق پلان ارسالی ریاست حفاظه نباتات مقام وزارت زراعت عملآ در. . .

BACK TO NEWS