پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، ۴۵ ذخیره‌گاه آب می‌سازد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۲
HVCDSP

۲۳ جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در نظر دارد تا از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری «HVCDSP»، در سال مالی ۱۴۰۰ در نُه ولایت کشور ۴۵ ذخیره‌گاه آب بسازد.
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری از طریق بانک انکشاف آسیایی ADB تمویل می‌شود.
مسوولان آن می‌گویند که این ذخیره‌گاه‌های آب زراعتی در ولایت‌های غزنی، پکتیا، پکتیکا، وردک، لوگر، خوست، لغمان، کنر و ننگرهار اعمار خواهند شد. به گفته‌ی این مسوولان، برای هر ولایت پنج ذخیره‌گاه آب در نظر گرفته شده است.
هر یک این ذخیره‌گاه‌ها ظرفیت نگهداری ۴۰۰ تا ۸۰۰ مترمکعب آب را خواهد داشت. با استفاده از این ذخیره‌گاه‌ها، آب زراعتی ساحات وسیعی از زمین‌های زراعتی تامین خواهد شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با مسوول وضعیت اضطراری سازمان ملل

مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با رین پاولسین رییس وضیعت‌های اضطراری  و انعطاف پذیری سازمان ملل و ریجارد ترانچارد رییس سازمان خوارکه و زراعت ملل متحد در افغانستان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۹
Background image

حمایت متنفذین قومی در کاپیسا از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین 

شماری  از متنفذین قومی و علمای ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا حمایت همه جانبه خویش را از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین های امارتی اعلام نمودند.
شماری از متنفذین قومی و علمای ولسوالی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۶
Background image

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات در ولایت کاپیسا تدویرگردید

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات به رهبری مولوی روح الله روحانی رئیس زراعت آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا با اشتراک رییسان و نماینده‌های ریاست‌های سکتوری و مسئولین موسسات همکار در ریاست. . .

BACK TO NEWS