پروژه‌های زراعتی که امسال در سرپل تطبیق شد

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۳۰ - ۱۵:۳۳
سرپل کې سږني پلي شوي پروژې


۳۰قوس ۱۳۹۹
مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، می‌گویند که درسال مالی ۱۳۹۹ برای این ولایت در سکتور زراعت، ۲۷۹ میلیون و ۹۶۶هزار و ۸۱ افغانی بودجه انکشافی اختصاص داده شده و با مصرف آن صدها پروژه زراعتی اجرا شده است.
این ریاست می‌افزاید که ساخت ۲۲۰ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو، ۲۸۰ کشمش‌خانه، ۲۰ سردخانه میوه‌جات تازه و توزیع ۶۰ دستگاه آفتابی خشک‌کننده‌ی سبزیجات و میوه‌جات تازه که از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی تطبیق شده است، نیز شامل پروژه‌های اجرا شده در سرپل می‌شود.
در جریان سال مالی ۱۳۹۹، ۲۹۳ متریک‌تُن تخم اصلاح‌شده‌ی گندم نیز به دهقانان سرپل توزیع و ۱۳ قطعه‌ نمایشی گندم، ۱۴ قطعه نمایشی سویابین و ۳۲ قطعه نمایشی زعفران ساخته شده است.
همین‌طور ساخت یک گدام ۲۵۰ تُنی برای نگهداری نباتات طبی، ساخت یونت ترویجی، مبارزه علیه آفات و امراض نباتی، تنظیم منابع طبیعی به اشتراک جامعه و انکشاف مالداری و صحت حیوانی هم از جمله فعالیت‌های انجام شده در سرپل است.
با تطبیق این پروژه‌ها هفت‌هزار و ۲۱۷ نفر به صورت مستقیم از مزایای آن مستفید شده‌اند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۱۵:۱۹
Background image

رییس زراعت بلخ با شماری از موسسه‌های همکار زراعت دیدار کرد

24 میزان 1400 هـ.ش
9 ربیع الاول 1443 هـ.ق
مولوی خالد رییس زراعت، آبیاری و مالدری ولایت بلخ جهت هماهنگی بیشتر در کارها با شماری از نماینده گاه موسسه های فعال در سکتور زراعت  دیدار کرد.
ن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۵:۴۵
Background image

معین مالی و اداری وزارت زراعت از ریاست اداری این وزارت دیدار کرد


22 میزان 1400 هـ.ش
معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری فضل الباری فضلی و هیئت همراه شان از ریاست اداری و آمریت‌های مربوطه آن دیدار و سفارش‌های لازم را در بخش‌های کاری شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۵۲
Background image

دیدار معین زراعت و مالداری با اتحادیه وارد‌کننده‌گان محصولات حیوانی

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با شماری از مسوولان شرکت‌های وارد‌کننده‌ گوشت مرغ دیدار کرد.
در این دیدار روی مشکلات تاجران ملی، ترانزیت مواد تجاری به. . .

BACK TO NEWS