ملاقات وزیر زراعت با مسوولین صندوق وجهی انکشاف زراعت

mail-admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۱۷:۴۴
ملاقات وزیر زراعت با مسوولین صندوق وجهی انکشاف زراعت

۱۲ثور ١٤۰۰
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، در دفتر کارش با مسوولان و شماری از کارمندان صندوق انکشاف زراعت، ADF، در دفتر کارش دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، ایمل آرمان رییس هیات عامل صندوق وجهی انکشاف زراعت، در باره کارکرد‌های این صندوق و برنامه‌های سال ۱۴۰۰، به وزیر زراعت معلومات مفصل ارایه کردند.
هم‌چنین داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، در این دیدار رهنمودها و هدایت‌هایی در باره چگونگی تطبیق برنامه‌های صندوق وجهی انکشاف زراعت در ولایات، ارایه کرد. آقای احدی با بیان این که افغانستان یک کشور زراعتی است، تاکید کرد که برای دست‌رسی دهقانان و متشبثین زراعتی به قرضه، باید سهولت‌ها و توجه خاصی صورت بگیرد.
صندوق وجهی انکشاف زراعت، در سال جاری خورشیدی برای بیش از هفت‌هزار دهقان در ۳۴ ولایت قرضه‌های مالداری و زراعتی توزیع می‌کند. روند توزیع این قرضه‌ها از ابتدای سال مالی ۱۴۰۰ آغاز شد. این نهاد برای سال مالی جاری، ۱.۸ میلیارد افغانی بودجه دارد. این بودجه توسط اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا، USAID، تامین می‌شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۳۴
Background image

امسال ۱۳هزار و ۴۹۰ باغچه‌ خانگی در ۱۹ ولایت ساخته می‌شود

۱۶ثور ۱۴۰۰
ریاست اقتصاد خانواده وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در نظر دارد از طریق پروژه اضطراری زراعتی و تهیه مواد غذایی، «EAST» و برنامه حمایت از اولویت‌های ملی دوم، «SNAPP2» وزارت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۵:۴۰
Background image

چهار کلینیک حیوانی در سه ولایت ساخته می‌شود

۱۵ثور ۱۴۰۰
 ریاست صحت حیوانی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، درنظر دارد که امسال چهار کلینیک حیوانی در ولایت‌های کابل، کندز و لوگر بسازد.
ساخت کلینیک‌های حیوانی سبب دسترسی مالداران به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۲:۲۹
Background image

قرارداد احداث دو فابریکه پروسس جلغوزه و کشمش‌پاکی توسط وزارت زراعت امضا شد

۱۴ثور ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، قرارداد تاسیس دو فابریکه پروسس جلغوزه در ولایت خوست و کشمش‌پاکی در ولایت کابل را با دو شرکت زراعتی به امضا رساند.
این قراردادها امروز توسط. . .

BACK TO NEWS