ملاقات مسوولان کمیته هالند با معین زراعت و مالداری وزارت زراعت در مورد گسترش ساحه فعالیت این کمیته

content_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۱ - ۱۵:۱۲
ملاقات مسوولان کمیته هالند با معین زراعت و مالداری وزارت زراعت در مورد گسترش ساحه فعالیت این کمیته

۲۱ سرطان ۱۴۰۰
مسوولان کمیته هالند (DCA) در مورد گسترش ساحه فعالیت پروژه کلب کوچی این کمیته در سراسر افغانستان، با معین زراعت و مالداری وزارت زراعت دیدار کردند.
در این دیدار مسوولان کمیته هالند در مورد فعالیت‌های این کمیته در قالب پروژه کلب کوچی به معین زراعت و مالداری وزارت زراعت معلومات مفصل ارایه کردند. آن‌ها هم‌چنان گفتند که این کمیته اکنون در ۱۰ ولایت فعالیت دارد و به دلیل پراگنده بودن کوچی‌ها در نقاط مختلف کشور، خواهان گسترش ساحه فعالیت خود است.
شیرشاه امیری، معین زراعت و آبیاری وزارت زراعت، با تأکید بر ایجاد هماهنگی به منظور تطبیق مؤثر فعالیت‌های این کمیته، گفت که وزارت زراعت آماده است تا در صورت نیاز، با این کمیته همکاری کند.
پروژه کلب کوچی که از سوی کمیته هالند راه‌اندازی شده و در بخش‌های خدمات وترنری، توسعه مالداری، ساختن فیدربانک‌ها، حفظ‌الصحه حیوانی، زنجیره ارزش مالداری و کنترل امراض مشترک میان انسان و حیوان فعالیت می‌کند، ۵۰ هزار مالدار کوچی را در ۱۰ ولایت تحت پوشش قرار داده است. این پروژه از سال ۲۰۱۴ شروع شده و تا سال ۲۰۲۲ ادامه می‌یابد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۷:۴۹
Background image

وزیر زراعت با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد


۵ عقرب ۱۴۰۰ ه‍.ش
مولوی عبد‌الرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در افغانستان، در دفتر کاری‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار، روی همکاری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

BACK TO NEWS