دیدار وزیر زراعت با والی دایکندی: صحبت روی چگونه‌گی رشد باغداری و مالداری در دایکندی

content_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۴:۳۱
دیدار وزیر زراعت با والی دایکندی: صحبت روی چگونه‌گی رشد باغداری و مالداری در دایکندی

۶ دلو ۱۳۹۸
نصیراحمد درانی، در دفتر کارش با سیدانور رحمتی، والی ولایت دایکندی دیدار کرد. آنان در این دیدار روی مسایل مختلف باغداری، مالداری و زراعت در دایکندی صحبت کردند.
سیدانور رحمتی والی دایکندی، از کارکرد موثر و با نتیجه‌ی خوب وزارت زراعت در دایکندی تشکر کرد. والی دایکندی در این دیدار در حالی که شماری از نماینده‌گان این ولایت در ولسی‌جرگه نیز حضور داشتند، در عین حال، در چندین بخش، پیشنهادهای این ولایت را به وزیر زراعت ارایه کرد.
والی دایکندی خواست که طرح بادام دایکندی برای پروسس بهتر این میوه روی دست باشد و پروژه‌های آبیاری پلان‌شده تعقیب شود.
آقای رحمتی هم‌چنان گفت که دهقانان دایکندی خواهان توزیع تخم‌های اصلاح‌شده‌اند و برای رشد مالداری در این ولایت، نیاز است تا فارم‌های گاوداری و مرغداری بیش‌تر ساخته شود و نیز روی ماهی‌پروری نیز در برخی جاهای دایکندی که اقلیم مناسب دارد، کار شود. او همین گونه خواستار توزیع گندم‌های کمکی در حالت‌های اضطرار به فقیران در این ولایت گردید.
بعداً نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری گفت که طرح بادام دایکندی با حمایت وزارت زراعت و توسط سرمایه‌ی سکتور خصوصی تطبیق می‌شود، تخم‌های اصلاح‌شده در فصل کشت به دهقانان دایکندی توزیع می‌گردد و دو مرغداری بزرگ تجارتی نیز در پلان وزارت زراعت است که در دایکندی ساخته شود.
آقای درانی هم‌چنان گفت که یک هزار فارم مرغداری کوچک برای رشد اقتصاد خانم‌های خانه توزیع و نیز ۵۰۰ باغچه‌ی خانه‌گی برای بانوان این ولایت قرار است ساخته شود.
وزیر زراعت در آخر گفت که این وزارت، در سایر بخش‌ها، با در نظر گرفتن بودجه و امکانات کار خواهد کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۵
Background image

کمپاین نهال‌شانی در سرپل آغاز شد

۲۸ دلو ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، روند نهال‌‌شانی و ایجاد فضای سبز در این ولایت را آغاز کرده است.
کمپاین نهال‌شانی با غرس نهال در مقر کندک اردوی ملی، با حضور مقام. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶
Background image

نمایشگاه گلفوود این بار با حضور ۵۶ شرکت افغان

۲۸ دلو ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی گلفوود، که دیروز در دبی آغاز شده، تا سه روز ادامه می‌یابد. امسال در این نمایشگاه ۵۶ شرکت افغان حضور دارند که ۲۶ تای آن محصولات زراعتی را به نمایش می. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۶
Background image

به هشت‌صد خانم در جوزجان تخم سبزیجات توزیع شد

۲۸دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، به هشت‌صد خانم در ولایت جوزجان، شانزده نوع تخم با کیفیت سبزیجات توزیع کرده است.
تخم این سبزیجات به هشت زن. . .

BACK TO NEWS