حاصلات جلغوزه در کاپیسا به ۸۵ تُن رسید

content_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۶ - ۱۳:۴۱
حاصلات جلغوزه در کاپیسا به ۸۵ تُن رسید

۱۶قوس ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا، می‌گوید که میزان حاصلات جلغوزه در این ولایت، امسال به ۸۵ متریک‌تُن رسیده است.
این ریاست می‌گوید که امسال نزدیک به دوهزار هکتار زمین در ولسوالی‌های نجراب، تگاب‌ و اله‌سای تحت پوشش جنگلات جلغوزه قرار داشت.
همایون حبیب رییس اداره زراعت کاپیسا، می‌گوید که جلغوزه در این ولایت به شکل سنتی پروسس می‌شود و تاجران این محصول را پروسس‌ناشده خریداری می‌کنند.
آقای حبیب گفت‌ «جلغوزه یکی از اقلام مهم صادراتی ولسوالی‌های نجراب، اله‌سای و تگاب است که همه ساله مقدار زیادی جلغوزه سیاه از این ولسوالی‌ها به‌سایر ولایات وحتی به خارج از کشور به عنوان میوه خشک افغانستان صادر می‌گردد و جایگاه خاصی را در مارکیت‌های محلی و بین المللی را دارا می‌باشد.»

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۵:۲۹
Background image

رئیس زراعت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی در  آن ولایت اشتراک کرد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی محمد رحیم نعمانی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی و تولیدات داخلی  که تحت عنوان عالیست افغانیست با حضور مسوولان محلی و تجار در. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۵۸
Background image

بهره‌برداری از ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در ولایت فاریاب

۲۵ حمل  ۱۴۰۳  هـ.ش
کار اعمار ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در قریه توقوز درک ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب تکمیل و طی محفل باشکوهی با حضور مقامات امارت اسلامی افغانستان و باشنده‌گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۴۱
Background image

محفل دستار بندي ده تن از حافظان قرانكريم در ولسوالي اندخوی ولايت فاریاب داير شد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
محفل فراغت دها تن از حافظان نوجوانان قران کریم که  در دارالعلوم و دارالحفاظ عمري أموزش ديده بودند در حضور داشت مولوی عطالله عمری وزير زراعت و شماری از مسوولان امارتی. . .

BACK TO NEWS