به دو هزار و ۵۰۰ دهقان در سرپل تخم اصلاح‌شده گندم و کود کیمیایی رایگان توزیع شد

content_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۲۲ - ۱۳:۲۸
به دو هزار و ۵۰۰ دهقان در سرپل تخم اصلاح‌شده گندم و کود کیمیایی رایگان توزیع شد

۲۲ قوس ۱۳۹۹
روند توزیع تخم‌های اصلاح‌شده گندم و کود کیمیایی به صورت رایگان برای دهقانان مرکز شهر سرپل و ولسوالی‌های سانچارک و گوسفندی این ولایت، با قطع نوار توسط عبدالقادر آشنا والی سرپل و با حضور مسوولان محلی و دهقانان این ولایت آغاز شد.
عبدالقادر آشنا، والی سرپل از ابتکار ریاست زراعت و دفتر زوا برای توزیع تخم اصلاح‌شده و کود کیمیایی ستایش کرد و از کشاورزان خواست که در مشوره با کارمندان فنی و حرفه‌ای ریاست زراعت این گندم را زرع کنند تا حاصلات خوب به دست بیاورند.
او هشدار داد که هیچ کشاورز حق فروش این گندم را ندارد و در صورتی که این گندم به فروش برسد با فروشنده و خریدار برخورد جدی صورت می‌گیرد.
از سویی هم محمدسلیم رنجبر رییس زراعت، آبیاری و مالداری سرپل که در برنامه توزیع تخم اصلاح شده گندم و کود کیمیایی صحبت می‌کرد، گفت ریاست زراعت آبیاری و مالداری سرپل در همکاری با دفتر زوا برای دو هزار و ۵۰۰ کشاورز مرکز شهر سرپل و ولسوالی‌های سانچارک و گوسفندی پس از سروی دقیق،  یک یک بوجی تخم اصلاح‌شده گندم، کود کیمیایی سیاه و سفید توزیع می‌کند که پس از ختم پروسه توزیع، دهقانان شامل برنامه از سوی کارمندان موظف این ریاست آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش تولید و پروسس گندم نیز داده می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۱۵:۱۹
Background image

رییس زراعت بلخ با شماری از موسسه‌های همکار زراعت دیدار کرد

24 میزان 1400 هـ.ش
9 ربیع الاول 1443 هـ.ق
مولوی خالد رییس زراعت، آبیاری و مالدری ولایت بلخ جهت هماهنگی بیشتر در کارها با شماری از نماینده گاه موسسه های فعال در سکتور زراعت  دیدار کرد.
ن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۵:۴۵
Background image

معین مالی و اداری وزارت زراعت از ریاست اداری این وزارت دیدار کرد


22 میزان 1400 هـ.ش
معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری فضل الباری فضلی و هیئت همراه شان از ریاست اداری و آمریت‌های مربوطه آن دیدار و سفارش‌های لازم را در بخش‌های کاری شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۵۲
Background image

دیدار معین زراعت و مالداری با اتحادیه وارد‌کننده‌گان محصولات حیوانی

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با شماری از مسوولان شرکت‌های وارد‌کننده‌ گوشت مرغ دیدار کرد.
در این دیدار روی مشکلات تاجران ملی، ترانزیت مواد تجاری به. . .

BACK TO NEWS