بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۷:۳۵
بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

۱۶ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای با اشتراک معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، متخصصان زراعت و آبیاری، سرپرست ریاست تکنالوژی‌های جدید آبیاری و مسوول پروژه ‏خوش‌تپه، مشاوران معینیت آبیاری و منابع طبیعی و نماینده‌گان ادارات همکار، ریاست‌ها و پروژه‌ها در مورد استفاده مؤثر از آب و بهره‌وری زمین برگزار شد.
در این جلسه تیم تخنیکی در مورد چگونه‌گی استفاده مؤثر از آب، بلند بردن بهره‌وری زمین و استفاده مناسب از روش‌های مؤثر آبیاری و روش‌های ترویج زراعتی، تشریحات داد و پیشنهادهایی را در این مورد ارائه کرد.
‏حشمت‌الله غفوری،‌ معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، به تیم تخنیکی هدایت داد تا برای استفاده مؤثر آب از منبع تا کشتزار و افزایش سطح بهره‌وری زمین، یک طرح همه‌جانبه را تهیه کند. وی افزود که این طرح باید چگونه‌گی افزایش بهره‌وری از زمین‌های زراعتی موجود را نیز شامل شود و علاوه بر توسعه افقی، توسعه عمودی محصولات زراعتی را هم در بر بگیرد تا از هر متر مکعب آب، بهترین استفاده صورت گیرد و از هر متر مربع زمین بیشترین حاصل برداشت شود.
در این جلسه فیصله شد که اعضای تیم تخنیکی بعد از مطالعه همه‌جانبه در بخش‌های ‏مربوط، نتایج مطالعات خود را در جلسه بعدی ارایه کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۹:۵۳
Background image

جلسه چگونگی جمع‌آوری عواید وزارت زراعت برگزارشد


٢٩ میزان ۱۴۰۰
جسله‌ی تحت رهبری فضل‌الباری‌ فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری دایر شد و در آن روی توحید و شامل ساختن عشر و زکات در عواید وزارت زراعت بحث صورت گرفت.
در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۱۴:۲۳
Background image

به ۴۳۸ کارگر در ولایت سمنگان مواد غذایی توزیع شد

۲۸ میزان ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
برنامه غذایی جهان (WFP) روند توزیع بسته‌های مواد غذایی و کمکی به ۴۳۸ کارگر‌ی که در مقابل غذا تحت دو برنامه «واترشید» و «حفر شبکه‌های آبرسانی». . .

BACK TO NEWS