با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۵:۵۴
با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

۲۵ سرطان ۱۴۰۰
برق ۲۴ ساعته برای تأمین انرژی مورد نیاز لابراتوارها و واتر‌پمپ‌های فارم بادام‌باغ، با همکاری «کابل برشنا» به این فارم وصل شد.
در مراسمی که به همین مناسبت دایر شده بود، تعدادی از رییسان مرکزی و مسوولان پروژه‌ها نیز اشتراک داشتند.
نجیبه عطایی، رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی وزارت زراعت، گفت که پیش از این تعدادی از لابراتوارهای تحقیقی فارم به دلیل کمبود برق غیرفعال و تعدادی هم نیمه‌فعال بود و اکنون با وصل شدن برق ۲۴ ساعته با همکاری کابل برشنا، یک تحول بزرگ در عرصه تحقیقات زراعتی رونما می‌شود.
خانم عطایی هم‌چنان یادآور شد که با وصل شدن این برق، انرژی مورد نیاز واترپمپ‌های این فارم نیز تأمین می‌شود. علاوه بر‌ آن، به گفته رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی، تجهیزات و لوازم برقی دیگر نیز در این فارم وجود دارد که با تأمین برق، فعال خواهد شد.
افسرخان خان‌خیل، رییس «کابل برشنا» گفت که تأمین برق مورد نیاز ادارات کلیدی، از اولویت‌ها و وظایف عمده آن‌هاست و پس از این، برق فارم بادام‌باغ به‌صورت همیشه‌گی تأمین خواهد شد.
گفتنی است که نُه ریاست مهم وزارت زراعت در فارم بادام‌باغ موقعیت دارد. این فارم به‌عنوان بزرگ‌ترین فارم تحقیقات زراعتی در سطح کشور، دارای کلکسیون میوه‌ها بوده و انواع تحقیقاتی زراعتی در آن صورت می‌گیرد. حدود ۱۵ لابراتوار مهم وزارت زراعت در بخش‌های خاک‌شناسی، حفاظه نباتات، میوه‌ها، سبزی‌جات و تیشو کلچر و برخی لابراتوارهای دیگر در بخش صحت حیوانی و مالداری در این فارم وجود دارد که با وصل شدن این برق، همه آن‌ها فعال می‌شود. در این فارم، سالانه نمایشگاه‌های بزرگ بهاری و خزانی محصولات زراعتی و مالداری، نیز برگزار می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS