با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۵:۵۴
با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

۲۵ سرطان ۱۴۰۰
برق ۲۴ ساعته برای تأمین انرژی مورد نیاز لابراتوارها و واتر‌پمپ‌های فارم بادام‌باغ، با همکاری «کابل برشنا» به این فارم وصل شد.
در مراسمی که به همین مناسبت دایر شده بود، تعدادی از رییسان مرکزی و مسوولان پروژه‌ها نیز اشتراک داشتند.
نجیبه عطایی، رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی وزارت زراعت، گفت که پیش از این تعدادی از لابراتوارهای تحقیقی فارم به دلیل کمبود برق غیرفعال و تعدادی هم نیمه‌فعال بود و اکنون با وصل شدن برق ۲۴ ساعته با همکاری کابل برشنا، یک تحول بزرگ در عرصه تحقیقات زراعتی رونما می‌شود.
خانم عطایی هم‌چنان یادآور شد که با وصل شدن این برق، انرژی مورد نیاز واترپمپ‌های این فارم نیز تأمین می‌شود. علاوه بر‌ آن، به گفته رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی، تجهیزات و لوازم برقی دیگر نیز در این فارم وجود دارد که با تأمین برق، فعال خواهد شد.
افسرخان خان‌خیل، رییس «کابل برشنا» گفت که تأمین برق مورد نیاز ادارات کلیدی، از اولویت‌ها و وظایف عمده آن‌هاست و پس از این، برق فارم بادام‌باغ به‌صورت همیشه‌گی تأمین خواهد شد.
گفتنی است که نُه ریاست مهم وزارت زراعت در فارم بادام‌باغ موقعیت دارد. این فارم به‌عنوان بزرگ‌ترین فارم تحقیقات زراعتی در سطح کشور، دارای کلکسیون میوه‌ها بوده و انواع تحقیقاتی زراعتی در آن صورت می‌گیرد. حدود ۱۵ لابراتوار مهم وزارت زراعت در بخش‌های خاک‌شناسی، حفاظه نباتات، میوه‌ها، سبزی‌جات و تیشو کلچر و برخی لابراتوارهای دیگر در بخش صحت حیوانی و مالداری در این فارم وجود دارد که با وصل شدن این برق، همه آن‌ها فعال می‌شود. در این فارم، سالانه نمایشگاه‌های بزرگ بهاری و خزانی محصولات زراعتی و مالداری، نیز برگزار می‌شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۴:۴۹
Background image

آموزش استعمال کود یوریا برای باغداران در ولسوالی بگرامی ولایت کابل


۱۴ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش 
مسولان بخش حفاظه نباتات مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی بگرامی  ولایت کابل طریقه استعمال کود یوریا را برای  شماری از باغداران  آموزش دادند 
در این برنامه همچنان. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۳:۳۲
Background image

در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز از شکار پرنده گان جلو گیری شد


۱۴ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
به اساس هدایت رهبری وزارت زراعت آبیاری و مالداری ریاست زراعت کندز از شکار پرنگان در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز جلوگیری شد.
 مولوی عبدالمالک موسی مدیر عمومی خدمات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۱۵:۵۵
Background image

نظارت رییس زراعت کندز از قرنطین استیشن شیر خان بندر


۱۳ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
 مولوی امان الله حسن ریس زراعت آبیاری و مالداری ولایت کندز با تیم کاری شان از بخش‌های مختلف قرنطین استیشن  نظارت نموده در رابطه به پابندی به حاضری، سلوک نیک با. . .

BACK TO NEWS