با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۵:۵۴
با تأمین برق ۲۴ ساعته بادام‌باغ، تمام لابراتوارهای تحقیقاتی این فارم فعال می‌شود

۲۵ سرطان ۱۴۰۰
برق ۲۴ ساعته برای تأمین انرژی مورد نیاز لابراتوارها و واتر‌پمپ‌های فارم بادام‌باغ، با همکاری «کابل برشنا» به این فارم وصل شد.
در مراسمی که به همین مناسبت دایر شده بود، تعدادی از رییسان مرکزی و مسوولان پروژه‌ها نیز اشتراک داشتند.
نجیبه عطایی، رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی وزارت زراعت، گفت که پیش از این تعدادی از لابراتوارهای تحقیقی فارم به دلیل کمبود برق غیرفعال و تعدادی هم نیمه‌فعال بود و اکنون با وصل شدن برق ۲۴ ساعته با همکاری کابل برشنا، یک تحول بزرگ در عرصه تحقیقات زراعتی رونما می‌شود.
خانم عطایی هم‌چنان یادآور شد که با وصل شدن این برق، انرژی مورد نیاز واترپمپ‌های این فارم نیز تأمین می‌شود. علاوه بر‌ آن، به گفته رییس عمومی انستیتوت تحقیقات زراعتی، تجهیزات و لوازم برقی دیگر نیز در این فارم وجود دارد که با تأمین برق، فعال خواهد شد.
افسرخان خان‌خیل، رییس «کابل برشنا» گفت که تأمین برق مورد نیاز ادارات کلیدی، از اولویت‌ها و وظایف عمده آن‌هاست و پس از این، برق فارم بادام‌باغ به‌صورت همیشه‌گی تأمین خواهد شد.
گفتنی است که نُه ریاست مهم وزارت زراعت در فارم بادام‌باغ موقعیت دارد. این فارم به‌عنوان بزرگ‌ترین فارم تحقیقات زراعتی در سطح کشور، دارای کلکسیون میوه‌ها بوده و انواع تحقیقاتی زراعتی در آن صورت می‌گیرد. حدود ۱۵ لابراتوار مهم وزارت زراعت در بخش‌های خاک‌شناسی، حفاظه نباتات، میوه‌ها، سبزی‌جات و تیشو کلچر و برخی لابراتوارهای دیگر در بخش صحت حیوانی و مالداری در این فارم وجود دارد که با وصل شدن این برق، همه آن‌ها فعال می‌شود. در این فارم، سالانه نمایشگاه‌های بزرگ بهاری و خزانی محصولات زراعتی و مالداری، نیز برگزار می‌شود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۹
Background image

جلسه‌ی به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی برگزار شد 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی افغان با حضور نماینده گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۲:۰
Background image

تلاش جهت انسجام عواید وزارت زراعت 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت به هدف انسجام عواید و تعین سرنوشت عواید جمع آوری شده از آدرس توزیع جواز فعالیت ادویه فروشی‌های. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

وزیر زراعت در ولایت غور: "تلاش‌های ما جهت کسب استقلال و آزادی نتیجه داد، در بخش زراعت نیز موفق می‌شویم"

۱۰ میزان ۱۴۰۲ ه‍.ش
مولوی عطاءالله‌عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در جریان سفر به ولایت غور با کارمندان ریاست زراعت آن ولایت دیدار نموده و گفت که تلاش‌های‌شان جهت دریافت استقلال و. . .

BACK TO NEWS