اعطای قرضه‌های کوچک بانک انکشاف اسلامی از طریق ADF، بررسی شد

content_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۱۷:۳۸
اعطای قرضه‌های کوچک بانک انکشاف اسلامی از طریق ADF، بررسی شد

۲۳ سرطان ۱۴۰۰
جلسه‌ای به اشتراک شیرشاه امیری، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، داکتر ایمل آرمان، رییس هیأت عامل صندوق انکشاف زراعت (ADF)، جوزف لِزارد، رییس دفتر زراعت اداره توسعه بین‌المللی امریکا (USAID) و نماینده‌گان بانک انکشاف اسلامی (IsDB)  در مورد بحث روی چگونه‌گی ارایه قرضه‌های کوچک به دهقانان از سوی بانک انکشاف اسلامی برگزار شد.
شیرشاه امیری، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، در این جلسه گفت که این وزارت به‌صورت همه‌جانبه در راستای تطبیق این پروژه تلاش می‌کند.
هم‌چنان مسوولان دفتر زراعت اداره توسعه بین‌المللی امریکا گفتند که برای تطبیق این پروژه،‌ این اداره همکاری‌های تخنیکی فراهم می‌کند.
پروژه ارایه قرضه‌های کوچک به دهقانان، ١٠ میلیون دالر امریکایی هزینه دارد که از سوی بانک انکشاف اسلامی تمویل و توسط صندوق انکشاف زراعت تطبیق می‌شود. قرار است از این مقدار پول، دهاقین و تشبثات زراعتی در سرتاسر افغانستان مستفید شوند.
بانک انکشاف اسلامی از وزارت زراعت و صندوق انکشاف زراعت خواست تا درخواست‌نامه رسمی خویش را از طریق وزارت مالیه به این بانک ارایه کنند تا مراحل اجرایی پروژه آغاز شود. بنا بر پلان تعیین شده، تطبیق این پروژه از ماه سپتامبر سال ٢٠٢٢ آغاز خواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS