کار ۱۹۹ پروژه‌ی زراعتی در هلمند آغاز شد

content_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۸ - ۱۱:۵۷
کار ۱۹۹ پروژه‌ی زراعتی در هلمند آغاز شد
۱۷ جوزای ۱۳۹۹
کار تطبیق ۱۹۹ پروژه‌ی زراعتی برای دهقانان و باغداران ولایت هلمند، که شامل ساخت ۱۵۵ کشمش‌خانه و ۴۸ ذخیره‌ی صفر انرژی پیاز می‌شود، امروز شنبه،‌ ۱۷ جوزای ۱۳۹۹ آغاز شد.
این پروژه‌ها از سوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری و توسط شوراهای انکشافی مردمی و به منظور مدیریت بهتر محصولات زراعتی دهقانان، در جریان دو ماه آینده عملی می‌شود.
زلمی الکو، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هلمند می‌گوید که با تطبیق این پروژه‌ها، محصولات انگور و پیاز باغداران و دهقانان به صورت بهتر مدیریت می‌شود و برای فروش در وقت بهتر آماده می‌گردد.
آقای الکو گفت که با تطبیق این پروژه‌ها به صورت مستقیم در هلمند برای یک هزار و ۸۴۰ تن و به صورت غیرمستقیم برای چهار هزار نفر زمینه‌ی کار فراهم می‌شود.
۹۰ درصد هزینه‌ی تطبیق این پروژه‌ها برای دهقانان و باغداران توسط وزارت زراعت و تنها ۱۰ درصد توسط دهقانان پرداخته می‌شود.
ساخت کشمش‌خانه‌ها و ذخیره‌خانه‌های پیاز در هلمند، افزون بر این که زمینه‌ی فروش به موقع محصولات یادشده‌ی دهقانان و باغداران و رشد اقتصاد آنان را فراهم می‌کند، در کاهش کشت کوکنار نیز اثرگذار است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۵:۱۶
Background image

دست‌آوردهای وزارت زراعت در عرصه‌ی آبیاری در سال مالی ۱۳۹۹

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با مصرف ۷۷.۷ درصد بودجه انکشافی خود در سال مالی ۱۳۹۹، در زمینه‌ی آبیاری به دست‌آوردهای چشم‌گیری دست یافته است. این وزارت، برای سال مالی ۱۳۹۹، چهارده. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۹
Background image

جلسه رهبری وزارت زراعت پیرامون آماده‌گی‌ها و برنامه‌های آینده برگزار شد

۴ دلو ۱۳۹۹
جلسه‌ی رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری درباره‌ی روی دست گرفتن آماده‌گی‌های خرید گندم و علوفه‌ی حیوانی به خاطر احتمالات خشک‌سالی، موج دوم کرونا و آماده ساختن طرح مدیریت آب. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۸
Background image

ملاقات وزیر زراعت با والی بامیان پیرامون رشد زراعت و باغداری

۴ دلو ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی در دفتر کارش با سیدانور رحمتی، والی بامیان دیدار کرد. آنان در این دیدار روی طرح‌های رشد زراعت و باغداری و منابع طبیعی سخن گفتند.
سیدانور رحمتی والی. . .

BACK TO NEWS