صد کیلو سمارق صدفی، تولید روزانه «کوهستان سمارق»

qiam_amin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۵:۳۰
صد کیلو سمارق صدفی، تولید روزانه «کوهستان سمارق»

۱۲ اسد ۱۴۰۰
حسن ناصر در شهرک امیدسبز کابل، سمارق صدفی تولید می‌کند. او روزانه نزدیک به صد کیلوگرام سمارق صدفی تولید و به بازار عرضه می‎کند.
حسن ناصر می‌گوید: «هر روز مرکز کشت و پرورش سمارق ما رشد و رونق بیشتری می‌نماید، تولیدات و بازار بذر ما خوب است، خیلی فارم‌دارها، چون بذر خراب از بازار خریده بود و یا از ایران و پاکستان خریداری می‌کردند، و تا بذر به کابل یا به کشور می‌رسید، به‌خاطر وقت زیاد و گرمی خراب و ضعیف می‌شد. خوش‌بختانه امروز در کابل توانستیم سمارق کشت و تولید کنیم.»
حسن ناصر که مرکزی بنام «کوهستان سمارق» راه‌اندازی کرده، می‌افزاید که تخم سمارق کوهستان سمارق خوب و بدون عفونت و اصلاح شده است‌، اکثریت مشتریان این مرکز از کشت‌شان راضی هستند. او تلاش می‌کند که با کشت، تولید و تهیه تخم سمارق به خودکفایی اقتصادی خانواده‌گی برسد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS