حاصلات خربزه در کندز امسال ۲۱ درصد افزایش یافته است

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۰:۱
حاصلات خربزه در کندز امسال ۲۱ درصد افزایش یافته است

۷ سنبله ۱۳۹۸

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز، از افزایش ۲۱ درصدی محصولات پالیزهای خربزه آبی و للمی در این ولایت خبر داده است.

این اداره می‌گوید که در سال جاری ۲۹۸۴ هکتار زمین خربزه للمی و ۱۳۶۴ هکتار زمین دیگر خربزه آبی کشت شده است. به گفته‌ی این ریاست، مجموع محصولات خربزه آبی در کندز به ۲۲ هزار و ۳۸۰ متریک تن و از خربزه للمی به ۶۸۲۰ متریک رسیده است. این ریاست می‌افزاید که امسال مجموع حاصلات خربزه للمی و آبی حدود ۲۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این درحالیست که سال گذشته ۴۳۰۶ هکتار زمین خربزه آبی و للمی کشتت شده و مجموع محصولات آن به بیش از ۲۴ هزار متریک تن رسیده بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۱۲:۵۰
Background image

برای۳ هزار دهقان در بامیان تخم اصلاح شده گندم توزیع شد


۱۰ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بامیان می‌گویند به هماهنگی این ریاست از طریق پروژه FGA  در بامیان برای 3هزار تن تخم اصلاح شده گندم توزیع. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۴:۴۸
Background image

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با مسوولان زراعت خوست دیدار کرد

۹ قوس ۱۴۰۰ ه‍.ش
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ ه‍.ش
مولوی شمس‌الدین شریعتی، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در دیداری با کارمندان ریاست زراعت ولایت خوست بر ترویج بیش‌تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۵۲
Background image

آغاز توزیع گندم اصلاح شده برای دهقانان ولایت نیمروز


۹ قوس ۱۴۰۰ هـ.ق
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ش
 مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری نیمروز می ‌گویند که برای ۳۸۰۰ دهقانان شهر زرنج و ولسوالی ها ولایت  نیمروز ازطرف موسسه FGA گندم بذری توزیع. . .

BACK TO NEWS