جلسه اضطراری ریاست زراعت بلخ غرض کمک به مالداران دایر گردید

mail-admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۹:۲۹
جلسه اضطراری ریاست زراعت بلخ غرض کمک به مالداران دایر گردید

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بلخ، جلسه اضطراری به‌منظور جلوگیری از تلفات مواشی ناشی از یخ‌بندی و سردی هوا دایر نموده است.
مولوی شمس الدین خالد رییس زراعت بلخ گفته است، که در ولایت بلخ یک میلیون و 119 هزار و 965 راس مواشی خورد بزرگ وجود دارد که از این میان 32 هزار و 444 راس آن تلف شده است.
مولوی شمس الدین خالد گفته است که مواشی به غذا و علوفه نیاز دارد و از موسسات و نهادها همکار خواسته است تا در این زمینه با مالداران همکاری فوری نمایند.
دفتر  (FAO) در ۶ ولسوالی که در هر ولسوالی ۱۸۰ تن مواد را برای ۹۰۰ فامیل و همچنان در ۲ ولسوالی دیگر پول نقد در نظر گرفته به زودی توزیع خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۵:۲۶
Background image

۸۹ قلم ادویه تاریخ  گذشته حیوانی در ولایت کندز حریق گردید

۹ حوت ۱۴۰۲ هـ.ش
کارمندان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری به مقدار ۸۹ قلم ادویه جات تاریخ گذشته حیوانی را که از ادویه فروشی های حیوانی مرکز و ولسوالی های این ولایت جمع آوری نموده بودند. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۱:۳۸
Background image

جلسه‌ای به منظور ترتیب طرزالعمل جلب سرمایه گذاران خارجی و داخلی دایر شد 

۹ حوت ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه به منظور تهیه طرزالعمل فراهم سازی سهولت برای سرمایه گذاران و  جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی مطابق به هدایت عالیقدر امیرالمومین حفظه الله در وزارت زراعت، آبیاری و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

د کرنې وزارت د اراضۍ ریاست: کابل ښار په يوويشتمه ناحیه کې د استرداد شويو ځمکو د کورونو د اجارې په موخه غونډه دائره شوه

دکرنې، اوبولګولو او مالدارۍ وزارت د ځمکو چارو رییس مولوي محمود مظلوم په مشرۍ د کابل ښار په يوويشتمه ناحیه کې د استرداد شويو ځمکو د کورونو د اجارې په موخه غونډه دائره شوه په دې غونډه کې. . .

BACK TO NEWS