۲۵ جریب باغ متراکم در بامیان ساخته می‌شود

mail-admin
شنبه ۱۴۰۰/۱/۷ - ۱۵:۲۰
۲۵ جریب باغ متراکم در بامیان ساخته می‌شود

۷حمل ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بامیان، می‌گوید که کار احداث باغ‌های متراکم از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری وزارت زراعت در این ولایت آغاز شده است.
این باغ‌ها که شامل سیب و ناک می‌شود، برای ۲۵ تن از باغداران واجد شرایط با هزینه سی میلیون و هشت‌صد‌هزار افغانی به کمک بانک انکشاف آسیایی در مرکز بامیان و ولسوالی‌های یکه‌ولنگ و شیبر ساخته می‌شود.
ریاست زراعت بامیان افزوده که برای احداث این باغ‌های متراکم به هر باغدار ۶۳۰ نهال نوع ترکی و یک بوجی کود کیمیاوی توزیع می‌شود. قرار است ۱۵ جریب در مرکز، پنج جریب در یکه‌ولنگ و پنج جریب دیگر در ولسوالی شیبر احداث شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۲:۴۶
Background image

جلسه جمع آوری عواید با رئسای زراعت دوازده ولایت برگزار شد

جلسه  انسجام و جمع آوری عواید وزارت زراعت تحت رهبری مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری این وزارت با اشتراک رئسای زارعت، آبیاری و مالداری دوازده ولایت برگزار شد.
 این جلسه که به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

وزیر زراعت با رییس پروژه DAI  دیدار کرد

۱۷ قوس ۱۴۰۱ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با اسکات رییس پروژه زنجیره ارزشی زراعت (DAI- USAID) در افغانستان دیدار کرده و در مورد کار روی پروژه های زیربنائی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۲۲
Background image

از فعالیت موسسات سکتوری در ولسوالی شبر ولایت بامیان نظارت شد 

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری، از فعالیت‌های موسسات سکتوری در ولسوالی شبر ولایت بامیان نظارت  نموده است. در جریان نظارت رئیس زراعت نشست‌های را همرای روئسای شوراهای انکشافی قریه (گنبد،. . .

BACK TO NEWS