یک هزار و ۵۰۰ جریب باغ میوه در شمال کشور ساخته شد

content_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۱۳
 یک هزار و ۵۰۰ جریب باغ میوه در شمال کشور ساخته شد

۷ دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در ولایت‌های شمالی کشور، پس از سروی زمین‌های باغداران، یک هزار و ۵۵۲ جریب باغ میوه‌های مختلف را برای آنان ساخت. این کار را وزارت زراعت، به واسطه‌ی پروژه‌ی باغداری و مالداری خود عملی کرده است.
این مقدار باغ از آغاز کمپین خزانی امسال به این‌سو به صورت معیاری ساخته شده است.
احمدفهیم جباری هم‌آهنگ‌کننده‌ی پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری در زون شمال، «از جمله این یک هزار و ۵۵۲ جریب باغ جدید در زون شمال، ۵۷۵ جریب در ولایت بلخ، ۴۳۴ جریب در ولایت فاریاب، ۱۹۹.۵ جریب در ولایت سرپل، ۲۳۸ جریب در ولایت جوزجان و ۱۰۵.۵ جریب در ولایت سمنگان، به شکل عصری و معیاری ساخته شده است.»
در کمپین سال روان نهال‌های تصدیق‌شده‌ی میوه‌های بادام، انگور، سیب، ناک، شفتالو، آلو، گیلاس، چهارمغز و انار برای باغدارانی توزیع شد که قبلاً از سوی کارمندان ترویج باغداری پروژه ملی باغداری و مالداری در این ولایات، زمین‌های‌شان سروی و تأیید شده بود.
باید گفت که وزارت زراعت، از آغاز فعالیت پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری‌اش تا این دم، در زون شمال کشور بیش‌ از ۵۰ هزار جریب باغ میوه ساخته است که از ثمره این باغ‌ها، همه‌ساله باغداران شمال کشور صدها میلیون افغانی درآمد دارند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۵
Background image

کمپاین نهال‌شانی در سرپل آغاز شد

۲۸ دلو ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، روند نهال‌‌شانی و ایجاد فضای سبز در این ولایت را آغاز کرده است.
کمپاین نهال‌شانی با غرس نهال در مقر کندک اردوی ملی، با حضور مقام. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶
Background image

نمایشگاه گلفوود این بار با حضور ۵۶ شرکت افغان

۲۸ دلو ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی گلفوود، که دیروز در دبی آغاز شده، تا سه روز ادامه می‌یابد. امسال در این نمایشگاه ۵۶ شرکت افغان حضور دارند که ۲۶ تای آن محصولات زراعتی را به نمایش می. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۶
Background image

به هشت‌صد خانم در جوزجان تخم سبزیجات توزیع شد

۲۸دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، به هشت‌صد خانم در ولایت جوزجان، شانزده نوع تخم با کیفیت سبزیجات توزیع کرده است.
تخم این سبزیجات به هشت زن. . .

BACK TO NEWS