یک مرکز پروسس مواد غذایی برای زنان در کاپیسا ساخته شد

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۰ - ۱۲:۳۵
یک مرکز پروسس مواد غذایی برای زنان در کاپیسا ساخته شد
 
۲۰ سنبله ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا، با همکاری مؤسسه انکشاف زراعتی زون شرق، یک مرکز پروسس مواد غذایی را برای زنان در منطقه «سورغل»، مرکز این ولایت ساخته است.
این مرکز با هزینه ۳۳ هزار دالر ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. ۴۵ درصد این هزینه توسط مؤسسه «RADP-E» و ۵۵درصد دیگر آن توسط زنان متشبث تامین شده است.
این مرکز با ماشین‌آلات پیش‌رفته‌ی پروسس مواد غذایی تجهیز شده و در یک ساعت می‌تواند یک تُن بادنجان رومی را پروسس کند. هم‌چنان دستگاه‌های سولری خشک‌کننده‌ی سبزیجات که ظرفیت خشک کردن ۲۵۰ کیلو سبزیجات را در یک وقت دارد، نیز در این مرکز فراهم و فعال است. در این مرکز رُب، کچپ، چتنی، آچار سبزیجات و مرچ و مصالح دیگ تهیه می‌گردد.
در این مرکز به طور مستقیم برای بیش‌تر از ۵۰ خانم فرصت کاری ایجاد شده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۵:۲۹
Background image

رئیس زراعت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی در  آن ولایت اشتراک کرد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی محمد رحیم نعمانی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی و تولیدات داخلی  که تحت عنوان عالیست افغانیست با حضور مسوولان محلی و تجار در. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۵۸
Background image

بهره‌برداری از ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در ولایت فاریاب

۲۵ حمل  ۱۴۰۳  هـ.ش
کار اعمار ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در قریه توقوز درک ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب تکمیل و طی محفل باشکوهی با حضور مقامات امارت اسلامی افغانستان و باشنده‌گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۴۱
Background image

محفل دستار بندي ده تن از حافظان قرانكريم در ولسوالي اندخوی ولايت فاریاب داير شد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
محفل فراغت دها تن از حافظان نوجوانان قران کریم که  در دارالعلوم و دارالحفاظ عمري أموزش ديده بودند در حضور داشت مولوی عطالله عمری وزير زراعت و شماری از مسوولان امارتی. . .

BACK TO NEWS