کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی در زون شمال آغاز شد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۱
کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی در زون شمال آغاز شد

۲۳دلو ۱۳۹۸
وزرات زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری خود، کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی را در زون شمال کشور آغاز کرده است.
این کمپاین که از ولایت جوزجان آغاز شده، قرار است هزاران جریب باغ میوه در پنج ولایت شمالی شاخه‌بری شود.
احمدفهیم جباری هماهنگ کننده برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت در زون شمال، می‌گوید که با آغاز فصل نموی درختان تمامی باغ‌هایی که از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت احداث شده، شاخه‌بری می‌شوند.
شاخه‌بری در تمامی میوه‌جات خسته‌سنگی و گوشتی باید در دو فصل زمستان و بهار صورت گیرد. شاخه‌بری در جوان‌سازی درختان، شکل‌دهی درست و دقیق درخت و افزایش حاصلات باغ‌های میوه تاثیر مثبت دارد.
برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت که در تمامی ولسوالی‌های ولایات زون شمال و در دورترین مناطق این زون فعالیت‌های خویش را توسط کارمندان ترویج به سطح ولسوالی‌ها و دهقانان پیش‌قدم در سطح قریه‌ها انجام می‌دهد.
درهمین‌حال، شماری از باغداران در ولایت جوزجان می‌گویند باغ‌های که در آن تمام عملیه‌های تخنیکی از جمله شاخه‌بری به صورت بسیار دقیق انجام می‌گردد و باغ‌هایی که توسط برنامه ملی باغداری و مالداری احداث شده و از طریق کارمندان این اداره رهنمای‌های تخنیکی صورت می‌گیرد، حاصلات آن به تناسب باغ‌های معمولی افزایش یافته است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۵
Background image

کمپاین نهال‌شانی در سرپل آغاز شد

۲۸ دلو ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، روند نهال‌‌شانی و ایجاد فضای سبز در این ولایت را آغاز کرده است.
کمپاین نهال‌شانی با غرس نهال در مقر کندک اردوی ملی، با حضور مقام. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶
Background image

نمایشگاه گلفوود این بار با حضور ۵۶ شرکت افغان

۲۸ دلو ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی گلفوود، که دیروز در دبی آغاز شده، تا سه روز ادامه می‌یابد. امسال در این نمایشگاه ۵۶ شرکت افغان حضور دارند که ۲۶ تای آن محصولات زراعتی را به نمایش می. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۶
Background image

به هشت‌صد خانم در جوزجان تخم سبزیجات توزیع شد

۲۸دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، به هشت‌صد خانم در ولایت جوزجان، شانزده نوع تخم با کیفیت سبزیجات توزیع کرده است.
تخم این سبزیجات به هشت زن. . .

BACK TO NEWS