کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی در زون شمال آغاز شد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۱
کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی در زون شمال آغاز شد

۲۳دلو ۱۳۹۸
وزرات زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری خود، کمپاین سراسری شاخه‌بری زمستانی را در زون شمال کشور آغاز کرده است.
این کمپاین که از ولایت جوزجان آغاز شده، قرار است هزاران جریب باغ میوه در پنج ولایت شمالی شاخه‌بری شود.
احمدفهیم جباری هماهنگ کننده برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت در زون شمال، می‌گوید که با آغاز فصل نموی درختان تمامی باغ‌هایی که از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت احداث شده، شاخه‌بری می‌شوند.
شاخه‌بری در تمامی میوه‌جات خسته‌سنگی و گوشتی باید در دو فصل زمستان و بهار صورت گیرد. شاخه‌بری در جوان‌سازی درختان، شکل‌دهی درست و دقیق درخت و افزایش حاصلات باغ‌های میوه تاثیر مثبت دارد.
برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت که در تمامی ولسوالی‌های ولایات زون شمال و در دورترین مناطق این زون فعالیت‌های خویش را توسط کارمندان ترویج به سطح ولسوالی‌ها و دهقانان پیش‌قدم در سطح قریه‌ها انجام می‌دهد.
درهمین‌حال، شماری از باغداران در ولایت جوزجان می‌گویند باغ‌های که در آن تمام عملیه‌های تخنیکی از جمله شاخه‌بری به صورت بسیار دقیق انجام می‌گردد و باغ‌هایی که توسط برنامه ملی باغداری و مالداری احداث شده و از طریق کارمندان این اداره رهنمای‌های تخنیکی صورت می‌گیرد، حاصلات آن به تناسب باغ‌های معمولی افزایش یافته است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۳
Background image

قرارداد ساخت کانال آبیاری شاخ‌قند لوگر امضا شد

۳۰جوزای ۱۴۰۰
قرارداد ساخت کانال آبیاری «شاخ‌قند» ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر، از سوی مسوولان پروژه اضطرار و تامین مواد غذایی، EATS، مربوط به وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به امضا رسید.
. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۰
Background image

به ۳۶۰ خانم در در دایکندی در باره کشت و عملیات زراعتی سبزیجات آموزش داده می‌شود

۳۰جوزای ۱۴۰۰
به ۳۶۰ تن از زنان در ولایت دایکندی که برای‌شان قبلاً باغچه‌های خانگی توزیع شده است، در باره کشت و عملیات زراعتی سبزجات آموزش داده می‌شود.
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۵:۳
Background image

بیش از ۳۶هزار دوز واکسین حیوانی در کندز توزیع شد

۳۰جوزای ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز، ۳۰هزار و ۸۰۰ دوز واکسین نوع بروسلوز RV برای تطبیق بالای بزغاله و پنج‌هزار و ۴۰۰ دوز واکسین نوع S19، برای تطبیق بالای گاو، به هفت. . .

BACK TO NEWS