کار ساخت بیش از ۳ کیلومتر کانال در ولایت بلخ آغاز گردید

user-admin
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۴:۴۴
کار ساخت بیش از ۳ کیلومتر کانال در ولایت بلخ آغاز گردید


۱۵ اسد ۱۴۰۱  هـ.ش
کمیته سویدن برای افغانستان کانال آبیاری را در ولایت بلخ میسازد که سه کیلومتر طول دارد. این کانال در ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ موقعیت دارد. 
در افتتاح این پروژه مولوی شمس الدین خالد ریس زراعت این ولایت، مولوی عبدالشکور جواد ریس اقتصاد، مولوی یار محمد شبیر ریس انکشاف دهات، مولوی کمال الدین زاید ولسوال ولسوالی دولت آباد، ریش سفیدان و قریه داران ولسوالی دولت آباد حضور داشتند.
افتتاح گردید. 
 انجنیر ادریس امیری مسول این  پروژه گفت، این کانال به دو فاز تقسیم شده است. " فاز اول به طول یک و نیم(۱.۵) کیلومتر با بودجه تقریباً ۹ میلیون آفغانی که از طرف موسسه محترم برنامه انکشاف ملل متحد(UNDP) تمویل به مدت ۴ ماه با هماهنگی ریاست زراعت، اقتصاد و انکشاف دهات تطبیق می‌گردد،فاز دوم آن در برنامه های بعدی کار در مقابل غذا می‌باشد که عملی میشود".
آقا امیری افزود این کانال قریه جات تلیگک وقرشیگک ولسوالی دولت آباد را تحت پوشش قرار داده و تقریباً ۲۵۰۰ فامیل از آب این کانال مستفید میشود.
وهمچنان افزود هدف از این پروژه جلوگیری و مدیریت ضایعات ۳۰-۳۵ درصد آب در کانال ها، آبیاری زمین های زراعتی و زیبائی محیط زیست می‌باشد.
مولوی شمس الدین خالد ریس زراعت ولایت بلخ نیز در مورد اهمیت ماده حیاتی (آب) و اقتصاد صحبت نموده و از نهادهای همکار خواست که در تطبیق برنامه های زراعتی، آبیاری و مالداری بیشتر تمرکز نمایند
بعداز ختم محفل سنگ تهداب کانال توسط علما، مسولین هماهنگ کننده، انجنیران و قریه داران گذاشته شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۱۰:۳۵
Background image

جشنواره بزرگ انگور، عسل و انجیر در هرات برگزار شد


۲۷ اسد ۱۴۰۱ هـ.ش
ششمین جشنواره بزرگ انگور، عسل و انجیر امروز باحضور داشت مقام ولایت، روسای ادارات، عالمان دین دهاقین و صدها تن از باشندگان هرات در ریاست زراعت برگزار شد.
همزمان با. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۸:۵۰
Background image

آگاهی از بیماری جلدی گاوها برای مردم در کاپیسا

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا جهت جلوگیری از سرایت بیماری پوست و جلد گاو یا بیماریLumby Skin Disease برای باشنده‌ها بازار جمال آغه و ادویه فروشان حیوانی این بازار آگاهی داد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۶ - ۱۶:۳۵
Background image

ورکشاپ آگاهی‌دهی مقاومت میکروبی در ریاست صحت حیوانی برگزار شد

 

۲۶ اسد ۱۴۰۱ هـ.ش
ریاست عمومی صحت حیوانی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در هماهنگی به سازمان صحی جهان و پوهنتون کابل ورکشاپ آگاهی‌دهی مقاومت میکروبی  را دایر نمود.
در این برنامه شماری. . .

BACK TO NEWS