پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

۲۴جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در سال مالی ۱۴۰۰ از طریق طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری یا HVCDSP، به منظور مدیریت بهتر آب در مزرعه، ۴۵ سیستم آبیاری قطره‌ای را در شش ولایت می‌سازد.
این سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در ولایت‌های میدان وردک، لوگر، خوست، کنر، لغمان، و ننگرهار ساخته می‌شود.
آبیاری قطره‌ای نوعی از سیستم‌های آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه‌ یا وسیله‌ای به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته می‌شود که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. در سیستم آبیاری قطره‌ای آب از شبکه شیرها، لوله‌ها و قطره چکان‎‌‌ها عبور می‌‌نماید. سیستم آبیاری قطره‌ای می‌تواند از انواع روش‌های آبیاری دیگر مانند آبیاری سطحی و بارانی کاراتر باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۱۶
Background image

توزیع فیلمرغ برای شماری از باشنده گان ناحیه هشتم شهر کابل


۲۱ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
برای ۲۸ فامیل بی بضاعت در ناحیه هشتم شهر کابل از طرف ریاست زراعت کابل با همکاری (موسسه کمک‌های همگانی افغان) ۸۴ قطعه فیلمرغ و دانه مورد نیاز آن توزیع گردید.
ریاست. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۱۱
Background image

کمپاین مبارزه علیه آفت ملخ در ولایت تخار افتتاح گردید

به اساس پلان ریاست حفاظه نباتات و قرنطین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کمپاین مجادله ملخ با حضور مولوی رحیم الله احدی رئیس زراعت تخار، استاد میراجان همت نماینده اعزامی مرکز در زون شمال. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۱ - ۱۸:۲
Background image

کمپاین مجادله علیه ملخ در ولایت کندز راه اندازی شدبرنامه مجادله علیه آفت ملخ توسط کارمندان فنی و مسلکی تحت نظر مولوی امان الله حسن ریس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز و طبق پلان ارسالی ریاست حفاظه نباتات مقام وزارت زراعت عملآ در. . .

BACK TO NEWS