پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

۲۴جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در سال مالی ۱۴۰۰ از طریق طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری یا HVCDSP، به منظور مدیریت بهتر آب در مزرعه، ۴۵ سیستم آبیاری قطره‌ای را در شش ولایت می‌سازد.
این سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در ولایت‌های میدان وردک، لوگر، خوست، کنر، لغمان، و ننگرهار ساخته می‌شود.
آبیاری قطره‌ای نوعی از سیستم‌های آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه‌ یا وسیله‌ای به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته می‌شود که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. در سیستم آبیاری قطره‌ای آب از شبکه شیرها، لوله‌ها و قطره چکان‎‌‌ها عبور می‌‌نماید. سیستم آبیاری قطره‌ای می‌تواند از انواع روش‌های آبیاری دیگر مانند آبیاری سطحی و بارانی کاراتر باشد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۹
Background image

جلسه‌ی به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی برگزار شد 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور بررسی انتقال زمین میان وزارت معارف و بانک ملی افغان با حضور نماینده گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۲:۰
Background image

تلاش جهت انسجام عواید وزارت زراعت 

۱۰ میزان ۱۴۰۲ هـ.ش
جلسه‌ی به رهبری مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت به هدف انسجام عواید و تعین سرنوشت عواید جمع آوری شده از آدرس توزیع جواز فعالیت ادویه فروشی‌های. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

وزیر زراعت در ولایت غور: "تلاش‌های ما جهت کسب استقلال و آزادی نتیجه داد، در بخش زراعت نیز موفق می‌شویم"

۱۰ میزان ۱۴۰۲ ه‍.ش
مولوی عطاءالله‌عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در جریان سفر به ولایت غور با کارمندان ریاست زراعت آن ولایت دیدار نموده و گفت که تلاش‌های‌شان جهت دریافت استقلال و. . .

BACK TO NEWS