پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

۲۴جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در سال مالی ۱۴۰۰ از طریق طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری یا HVCDSP، به منظور مدیریت بهتر آب در مزرعه، ۴۵ سیستم آبیاری قطره‌ای را در شش ولایت می‌سازد.
این سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در ولایت‌های میدان وردک، لوگر، خوست، کنر، لغمان، و ننگرهار ساخته می‌شود.
آبیاری قطره‌ای نوعی از سیستم‌های آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه‌ یا وسیله‌ای به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته می‌شود که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. در سیستم آبیاری قطره‌ای آب از شبکه شیرها، لوله‌ها و قطره چکان‎‌‌ها عبور می‌‌نماید. سیستم آبیاری قطره‌ای می‌تواند از انواع روش‌های آبیاری دیگر مانند آبیاری سطحی و بارانی کاراتر باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با مسوول وضعیت اضطراری سازمان ملل

مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با رین پاولسین رییس وضیعت‌های اضطراری  و انعطاف پذیری سازمان ملل و ریجارد ترانچارد رییس سازمان خوارکه و زراعت ملل متحد در افغانستان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۹
Background image

حمایت متنفذین قومی در کاپیسا از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین 

شماری  از متنفذین قومی و علمای ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا حمایت همه جانبه خویش را از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین های امارتی اعلام نمودند.
شماری از متنفذین قومی و علمای ولسوالی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۶
Background image

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات در ولایت کاپیسا تدویرگردید

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات به رهبری مولوی روح الله روحانی رئیس زراعت آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا با اشتراک رییسان و نماینده‌های ریاست‌های سکتوری و مسئولین موسسات همکار در ریاست. . .

BACK TO NEWS