پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری 45 سیستم آبیاری قطره‌ای می‌سازد

۲۴جدی ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در سال مالی ۱۴۰۰ از طریق طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری یا HVCDSP، به منظور مدیریت بهتر آب در مزرعه، ۴۵ سیستم آبیاری قطره‌ای را در شش ولایت می‌سازد.
این سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در ولایت‌های میدان وردک، لوگر، خوست، کنر، لغمان، و ننگرهار ساخته می‌شود.
آبیاری قطره‌ای نوعی از سیستم‌های آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه‌ یا وسیله‌ای به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته می‌شود که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. در سیستم آبیاری قطره‌ای آب از شبکه شیرها، لوله‌ها و قطره چکان‎‌‌ها عبور می‌‌نماید. سیستم آبیاری قطره‌ای می‌تواند از انواع روش‌های آبیاری دیگر مانند آبیاری سطحی و بارانی کاراتر باشد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۶:۲۸
Background image

سفر وزیر زراعت به ننگرهار: افتتاح پروژه‌ها، نمایشگاه زراعتی، لابراتوارهای تثبیت کیفیت و دیدار با نماینده‌گان فعالان زراعتی

۶ دلو ۱۳۹۹
انوارالحق احدی ‌وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در ادامه‌ی سفرهای ولایتی‌اش، در سفری به منظور بهره‌برداری شماری از پروژه‌های آبیاری و زراعتی، یک لابراتوار تثبیت کیفیت عسل،. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۶:۴۳
Background image

نشست وزیر زراعت با شمار از سرمایه‌گذاران، تاجران، فارم‌داران و صنعت‌کاران ولایت ننگرهار

۵ دلو ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در ادامه سفر‌اش به ننگرهار در ‌دیدارهای جداگانه با حضور ضیاءالحق امرخیل، مشاور ارشد رییس جمهور و والی ننگرهار با شماری از. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۶:۳۸
Background image

نشست مشورتی و معرفی پروژه اضطراری زراعت و مصونیت غذایی «EATS»

۵ دلو ۱۳۹۹
مسوولان پروژه اضطراری زراعت و مصونیت غذایی (EATS) وزارت زراعت نشست مشورتی و معرفی این پروژه را با رییسان زراعت ولایت‌های پروان، کاپیسا، پنجشیر و کابل برگزار کردند.
این نشست. . .

BACK TO NEWS