نظارت از پروژه باغچه اطفال در سه ولسوالی ولایت بدخشان

mail-admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۴:۳۲
نظارت از پروژه باغچه اطفال در سه ولسوالی ولایت بدخشان

۱۹ سرطان ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بدخشان از پروژه باغچه اطفال، موسسه ریشه جهانی برای زندگی در سطح سه ولسوالی آن ولایت نظارت کردند.
این موسسه به اساس مودل  جدید ترویج زراعتی ۴ باب مرکز آموزشی را از طریق اعمار ۴ باب گرین هاوس و۹ ‌جریب زمین زراعتی قراردادی در ولسوالی های بهارک، جرم و شهدا ایجاد نموده است تا اطفال دهاقین کم درآمد، از طریق آموزش مهارت‌های اساسی خواندن و نوشتن مضامین مکتب و مهارت‌های عملی  در بخش کشت و پرورش سبزیجات در فضا باز و بسته بتوانند فرا گیرندو تکنولوژی‌های جدید زراعتی را برای خانواده‌های خویش انتقال دهند.
 محصولات تحت زرع این مراکز آموزشی که شا مل انواع کچالو، پیاز، بامیه، کدو، خربوزه، تربوز، مرچ دلمه، رومی و بادرنگ است، از آن مجموع سه محصول آن کچالو، بادرنگ و کدوگگ رفع حاصل گردیده و براساس هدف پروژه این محصولات تولید شده در حضور داشت هیات نظارتی این ریاست و ریاست اقتصاد برای ۴۱۳ نفر شاکرد اطفال ذکور و اناث مستفید آن از قرار فی نفر مقدار ۲۸ کیلوگرام کچالو و۷ کیلوگرام بادرنگ و کدوگگ  که در مجموع ۱۱.۶ متریک تن کچالو و تقریبا ۳ متریک تن بادرنگ و کدو می‌گردید توزیع گردید تا نقش مهم در سطح مصونیت غذای و معیشت خانواده‌های این اطفال داشته باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۷
Background image

توزیع مواد خوراکه حیوانی برای ۷۶ تن از مالداران در شهر ایبک  ولایت سمنگان

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان به همکاری مالی کمیته هالند برای ۷۶ تن از مالداران در قریه جات توته و حبش، ژوی ژوندون و کته قشلاق مربوط مرکز ایبک مواد خوراکه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۱
Background image

سفر هیئت وزارت زراعت به کشور چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئت از وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی افغانستان به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده است. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۳۷
Background image

دیدار هیئت وزارت زراعت با سفیر کبیر امارت اسلامی افغانستان در چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئتی از وزارت زراعت امارت اسلامی افغانستان که به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده اند با بلال کریمی. . .

BACK TO NEWS