نخستین کارخانه پروسس بادام در دایکندی به‌بهره‌برداری رسید

mail-admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۰:۳۵
دایکندی
۹سرطان ۱۳۹۹
نخستین کارخانه پروسس بادام در ولایت دایکندی، تحت نام «شکوفه‌های نیلی» به کمک موسسه آکسفام آغاز به فعالیت کرد.
سیدعبدالواحد فیروزی رییس اداره زراعت ولایت دایکندی، می‌گوید که برای نخستین‌بار است که بادام دایکندی در خود این ولایت پروسس خواهد شد. او می‌افزاید که با آغاز به فعالیت این کارخانه، بادام دایکندی جایگاه «واقعی» خود را از لحاظ کیفیت به‌دست می‌آورد. رییس زراعت دایکندی تاکید کرد که این فابریکه به منظور ارزش‌افزای محصول بادام، بازاریابی، تشویق دهقانان و باغداران، ایجاد شغل برای مردم محل، سهولت در انتقالات بادام، افزایش درآمد باغداران و جلوگیری از کاهش قیمت در محصول بادام آغاز به فعالیت کرده است.
فضل امیری مدیر پروژه‌های موسسه آکسفام، می‌گوید که این کارخانه با هزینه ۶.۱ میلیون افغانی با ۹ کارمند زن، آغاز به فعالیت کرده است.
دایکندی از عمده‌ترین ولایت تولیدکننده بادام است. بادام این ولایت از کیفیت و شهرت خاصی برخوردار است.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۲:۵۹
Background image

وضعیت اقتصادی کوپراتیف‌های زراعتی بهتر شده است


۱۴ سرطان ۱۳۹۹
هم‌زمان با فرارسیدن اولین شنبه ماه جولای، روز جهانی کوپراتیف‌ها، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با افزایش تسهیل زمینه‌های ایجاد کوپراتیف‌های زراعتی و خدمات مشورتی به این. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۰:۳۱
Background image

پیام تسلیّت

با تاثر و تالم فراوان، محمدیوسف غضنفر، نماینده‌ی فوق‌العاده‌ی رییس جمهور در امور توسعه‌ی اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر، به اثر بیماری‌ای که عاید حالش شده بود، به حق پیوست.
بدین‌وسیله. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۱:۱
Background image

پروژه کشت سمارق برای صد خانم بازگشت‌کننده به کشور، در کابل راه‌اندازی شد

۱۰ سرطان ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، پروژه کشت سمارق توسط خانم بازگشت‌کننده به کشور را در این ولایت راه‌اندازی کرده است.
عمرجان منگل رییس اداره زراعت کابل، می‌‌گوید. . .

BACK TO NEWS