ملاقات وزیر زراعت با والی هلمند روی توسعه‌ی باغداری و کشت بدیل

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۵ - ۱۵:۲۷
ملاقات وزیر زراعت با والی هلمند روی توسعه‌ی باغداری و کشت بدیل

۱۵ عقرب ۱۳۹۸

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با محمدیاسین خان والی هلمند دیدار کرد.

والی هلمند در این دیدار از توجه وزارت زراعت به زراعت و باغداری این ولایت تشکر کرد و گفت که مشکلات سکتور زراعت در این ولایت با توجه وزارت زراعت رفع و وعده‌های وزارت زراعت عملی شده است.

والی هلمند از افزایش حاصلات زراعتی در این ولایت خبر داد و گفت: «حاصلات ما در بخش گندم ۳۰ درصد و در تولید میوه‌جات ۱۵درصد افزایش داشته است، باغ‌های ستروس و تولید آن در هلمند بیش‌تر گردیده و علاقه‌مندی دهقانان به ایجاد باغ‌ها بیش‌تر شده است.»

والی هلمند هم‌چنان خواستار توجه وزارت زراعت در بخش انکشاف باغداری و مالداری و تمرکز روی ساخت یک سردخانه در آن ولایت شد.

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این ملاقات، به ولایت هلمند در بخش توسعه‌ی باغداری وعده‌ی همکاری بیش‌تر داد و نیز گفت که در سال ۱۳۹۹ روی توسعه‌ی جنگل‌ها در این ولایت کار بیش‌تر می‌شود. وزیر زراعت گفت که یکی از سردخانه‌هایی که در نظر است در کشور ساخته شود را در هلمند خواهند ساخت. آقای درانی گفت که هلمند کندوی افغانستان است و برای بدیل کوکنار در این ولایت، باغ‌ها افزایش می‌یابد و کشت آلویه‌ورا بیش‌تر از گذشته ترویج می‌گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۹
Background image

جلسه رهبری وزارت زراعت پیرامون آماده‌گی‌ها و برنامه‌های آینده برگزار شد

۴ دلو ۱۳۹۹
جلسه‌ی رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری درباره‌ی روی دست گرفتن آماده‌گی‌های خرید گندم و علوفه‌ی حیوانی به خاطر احتمالات خشک‌سالی، موج دوم کرونا و آماده ساختن طرح مدیریت آب. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۸
Background image

ملاقات وزیر زراعت با والی بامیان پیرامون رشد زراعت و باغداری

۴ دلو ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی در دفتر کارش با سیدانور رحمتی، والی بامیان دیدار کرد. آنان در این دیدار روی طرح‌های رشد زراعت و باغداری و منابع طبیعی سخن گفتند.
سیدانور رحمتی والی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۸:۲۲
Background image

گفت‌وگو درباره‌ی توسعه‌ی زراعت و منابع طبیعی در دیدار وزیر زراعت با نماینده‌گان ولایت بادغیس

۲ دلو ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با نماینده‌گان مردم بادغیس در ولسی‌جرگه دیدار کرد. در این دیدار، در کنار ضیاءالدین اکازی، عبدالبصیر عثمانی،. . .

BACK TO NEWS