معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

mail-admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت افغانستان، نماینده‌گان سکتور خصوصی و تاجران دیدار کرد.
مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، در این دیدار ضمن تأکید بر ایجاد هماهنگی میان وزارت زراعت و اتاق‌های تجارت و تاجران ملی، گفت که وزارت زراعت همکاری گسترده با تاجران کشور خواهد داشت.
مولوی صدراعظم بر ثبات بازار و حمایت از محصولات داخلی کشور تاکید کرد و گفت: «تعرفه‌های تجارتی، جواز تجارت، ترانزیت و مشکلات تاجران در هماهنگی با وزارت خارجه، اتاق‌های تجارت و سرمایه‌گذاری و وزارت زراعت بهبود و در شفافیت به پیش برود.»
خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت افغانستان گفت که مشکلات گسترده‌‌ای در بندر‌های تجارتی افغانستان وجود دارد. وی افزایش تعرفه‌ها، تغییر پالیسی کشورهای همسایه در موسم فصل برداشت حاصلات کشور و بی‌ثباتی بازار داخلی را از جمله مشکلاتی دانست که دامن‌گیر تاجران کشور است.
در این دیدار دو طرف روی همکاری میان وزارت زراعت و اتاق‌های تجارت و سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد بازار محصولات داخلی و صادر این محصولات به خارج از کشور، تاکید کردند.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در تلاش ایجاد بازار برای محصولات زراعتی، ارزش‌گذاری محصولات زراعتی، افزایش این محصولات، صادر آن به خارج از کشور، گسترش ساحه زراعت و باغ‌داری و ترویج بیش‌تر مالداری در کشور است.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۱۲:۵۰
Background image

برای۳ هزار دهقان در بامیان تخم اصلاح شده گندم توزیع شد


۱۰ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بامیان می‌گویند به هماهنگی این ریاست از طریق پروژه FGA  در بامیان برای 3هزار تن تخم اصلاح شده گندم توزیع. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۴:۴۸
Background image

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با مسوولان زراعت خوست دیدار کرد

۹ قوس ۱۴۰۰ ه‍.ش
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ ه‍.ش
مولوی شمس‌الدین شریعتی، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در دیداری با کارمندان ریاست زراعت ولایت خوست بر ترویج بیش‌تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۵۲
Background image

آغاز توزیع گندم اصلاح شده برای دهقانان ولایت نیمروز


۹ قوس ۱۴۰۰ هـ.ق
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ش
 مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری نیمروز می ‌گویند که برای ۳۸۰۰ دهقانان شهر زرنج و ولسوالی ها ولایت  نیمروز ازطرف موسسه FGA گندم بذری توزیع. . .

BACK TO NEWS