قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۴ - ۱۳:۳۰
قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت!
 وزارت زراعت، آبیاری و مالداری روز سه شنبه هفته جاری نشستی را به منظور چگونه‌گی کاهش قیمت تخم مرغ با حضور مسوولان اتاق زراعت و مالداری، اتحادیه‌ی مرغداران، تولیدکننده‌گان بزرگ و تاجران واردکننده برگزار کرد.
در این جلسه صرف صحبت نشد (نه فیصله) که تخم مرغ باکیفیت از سه بندر و به شکل محدود به کشور وارد شود تا مشکلات شهروندان حل شود.
تاجران و تولیدکننده‌گان احتکارگر، با دانستن این که تخم مرغ وارد می‌شود و کنترل نرخ‌ها از دست‌شان بیرون می‌شود، تخم‌ مرغ‌هایی را که ذخیره محتکرانه کرده بودند تا به بهای بلند بفروشند، به بازار عرضه کردند که باعث کاهش قیمت این محصول در بازار شد.
در مقابل، امروز کاهش نرخ تخم مرغ از ۱۲ افغانی به شش افغانی و حضور فراوان این محصول در بازار نشان داد که صحبت در مورد واردات محدود باعث شده است که محتکران محصولات ذخیره‌ی‌شان را بیرون بکشند و قیمت‌ها کاهش یابد.
وزارت زراعت از همه عوامل دولتی و خصوصی می‌خواهد که جلو احتکار را بگیرند تا مردم بتوانند با راحتی زنده‌گی عادی کنند و به مواد اولی مورد نیازشان دست‌رسی داشته باشند.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری بدین‌وسیله از آن عده تولیدکننده‌گان بزرگ و خدمت‌گزار مردم که با دل‌سوزی در افزایش تولید می‌کوشند، سپاس‌گزاری می‌کند و از آنان می‌خواهد به تلاش‌های صادقانه‌ی‌شان برای گسترش تولید وطنی در بازار تلاش‌های‌شان را بیش‌تر کنند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۷:۱
Background image

توزیع تخمیان سبزیجات برای بیش از ۲ هزار دهقان در ولایت بدخشان


۱ حمل ۱۴۰۱ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بدخشان در همکاری موسسه افغان اید و حمایت مالی(FAO)  در چارچوب پروژه عرضه خدمات حمایتی ضروری برای بیش از ۲۰۵۸ دهقان تخمیان سبزیجات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۶:۵۸
Background image

کمیته تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت کندز تدویر جلسه داد


۱ حمل ۱۴۰۲ هـ.ش
 جلسه کمیته جلوگیری از غصب زمین و باز پس گیری زمین‌های غصب شده  ولایت کندز تحت سرپرستی مولوی امان‌الله‌ حسن ریس زراعت و اشتراک اعضای کمیته دایر گردید.
این جلسه با. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۶:۵۵
Background image

برای ۳۵ تن از وترنران ساحوی در ولایت بغلان آموزش داده شد


۱ حمل ۱۴۰۲ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری  و مالداری ولایت بغلان به همکاری سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد در افغانستان (FAO) برای ۳۵ تن از وترنران ساحوی ورکشاپ یک روزه راجع به مرض لمپسی. . .

BACK TO NEWS