قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۴ - ۱۳:۳۰
قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت!
 وزارت زراعت، آبیاری و مالداری روز سه شنبه هفته جاری نشستی را به منظور چگونه‌گی کاهش قیمت تخم مرغ با حضور مسوولان اتاق زراعت و مالداری، اتحادیه‌ی مرغداران، تولیدکننده‌گان بزرگ و تاجران واردکننده برگزار کرد.
در این جلسه صرف صحبت نشد (نه فیصله) که تخم مرغ باکیفیت از سه بندر و به شکل محدود به کشور وارد شود تا مشکلات شهروندان حل شود.
تاجران و تولیدکننده‌گان احتکارگر، با دانستن این که تخم مرغ وارد می‌شود و کنترل نرخ‌ها از دست‌شان بیرون می‌شود، تخم‌ مرغ‌هایی را که ذخیره محتکرانه کرده بودند تا به بهای بلند بفروشند، به بازار عرضه کردند که باعث کاهش قیمت این محصول در بازار شد.
در مقابل، امروز کاهش نرخ تخم مرغ از ۱۲ افغانی به شش افغانی و حضور فراوان این محصول در بازار نشان داد که صحبت در مورد واردات محدود باعث شده است که محتکران محصولات ذخیره‌ی‌شان را بیرون بکشند و قیمت‌ها کاهش یابد.
وزارت زراعت از همه عوامل دولتی و خصوصی می‌خواهد که جلو احتکار را بگیرند تا مردم بتوانند با راحتی زنده‌گی عادی کنند و به مواد اولی مورد نیازشان دست‌رسی داشته باشند.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری بدین‌وسیله از آن عده تولیدکننده‌گان بزرگ و خدمت‌گزار مردم که با دل‌سوزی در افزایش تولید می‌کوشند، سپاس‌گزاری می‌کند و از آنان می‌خواهد به تلاش‌های صادقانه‌ی‌شان برای گسترش تولید وطنی در بازار تلاش‌های‌شان را بیش‌تر کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۹:۵۳
Background image

جلسه چگونگی جمع‌آوری عواید وزارت زراعت برگزارشد


٢٩ میزان ۱۴۰۰
جسله‌ی تحت رهبری فضل‌الباری‌ فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری دایر شد و در آن روی توحید و شامل ساختن عشر و زکات در عواید وزارت زراعت بحث صورت گرفت.
در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۱۴:۲۳
Background image

به ۴۳۸ کارگر در ولایت سمنگان مواد غذایی توزیع شد

۲۸ میزان ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
برنامه غذایی جهان (WFP) روند توزیع بسته‌های مواد غذایی و کمکی به ۴۳۸ کارگر‌ی که در مقابل غذا تحت دو برنامه «واترشید» و «حفر شبکه‌های آبرسانی». . .

BACK TO NEWS