صد هکتار جنگل پسته در سرپل احداث می‌شود

mail-admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۵ - ۱۹:۱۷
 صد هکتار جنگل پسته در سرپل احداث می‌شود

۱۵سرطان ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای احداث صد هکتار جنگل پسته در منطقه «امام‌ صاحب خورد» در مرکز این ولایت خبر داده است.
این ریاست می‌افزاید که مطابق به برنامه سال مالی ۱۴۰۰ وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، کار تطبیق پروژه احیا و احداث صد هکتار جنگل پسته که شامل احداث ۲۶هزار و ۶۰۰ تراس برای بذر پسته و هنگ و هم‌چنین ساخت دوهزار مترمکعب چکدم از مواد سنگی توسط انجمن جنگل‌داری می‌شود، با هزینه دو میلیون و چهارصد هزار افغانی آغاز شده است.
به گفته‌ این ریاست، تفاهم‌نامه آغاز کار تطبیق این پروژه امروز میان ریاست زراعت و انجمن جنگل‌داری با حضور والی سرپل به امضا رسید.
هزینه برنامه احداث جنگلات جدید پسته در سرپل، از طریق پروژه اضطراری زراعت و مصونیت غذایی، EATS، و بانک جهانی تامین می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۱۵:۱۹
Background image

رییس زراعت بلخ با شماری از موسسه‌های همکار زراعت دیدار کرد

24 میزان 1400 هـ.ش
9 ربیع الاول 1443 هـ.ق
مولوی خالد رییس زراعت، آبیاری و مالدری ولایت بلخ جهت هماهنگی بیشتر در کارها با شماری از نماینده گاه موسسه های فعال در سکتور زراعت  دیدار کرد.
ن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۵:۴۵
Background image

معین مالی و اداری وزارت زراعت از ریاست اداری این وزارت دیدار کرد


22 میزان 1400 هـ.ش
معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری فضل الباری فضلی و هیئت همراه شان از ریاست اداری و آمریت‌های مربوطه آن دیدار و سفارش‌های لازم را در بخش‌های کاری شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۵۲
Background image

دیدار معین زراعت و مالداری با اتحادیه وارد‌کننده‌گان محصولات حیوانی

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با شماری از مسوولان شرکت‌های وارد‌کننده‌ گوشت مرغ دیدار کرد.
در این دیدار روی مشکلات تاجران ملی، ترانزیت مواد تجاری به. . .

BACK TO NEWS