سه‌صد وترنر آموزش دیدند

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۳/۱ - ۱۵:۴۲
سه‌صد وترنر آموزش دیدند

۱ جوزای ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به همکاری پروژه زنجیره ارزش مالداری مربوط به اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، USAIDAVC-Livestock، به سه‌صد تن از وترنران موظف در کلینیک‌های حیوانی مرکز و ولایات، آموزش داد.
این وترنران، در این برنامه روش‌‌های مدیریت و چگونگی جلوگیری از بیماری‌های حیوانی شامل مرغ، گاو، ماهی و زنبور را یاد گرفتند.
این برنامه آموزشی در زون‌های کابل، ننگرهار، بلخ، کندهار و هرات برای مسوولان کلینیک‌های صحت حیوانی آغاز  گردیده و در سه مرحله تطبیق می‌شود.
شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری، با اشتراک در آغاز برنامه آموزش سه‌صد وترنر، بر جلوگیری از بیماری‌های حیوانی تاکید کرده گفت «مدیریت بیماری‌های حیوانی، عرضه خدمات معیاری صحت حیوانی یک اصل عمده برای تولید بهتر محصولات حیوانی بوده و از اهمیت خاص برخوردار است. بهبود عرضه خدمات تشخیصی امراض، مبارزه علیه امراض حیوانی، خدمات وترنری و خدمات مصوونیت غذایی از اولویت‌های سکتور مالداری است.»
هدف از برنامه چنین برنامه‌های آموزشی، ارتقای سطح دانش و مهارت مسوولان کلینیک‌های صحت حیوانی و عرضه خدمات بهتر در سطح کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS