سه‌صد وترنر آموزش دیدند

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۳/۱ - ۱۵:۴۲
سه‌صد وترنر آموزش دیدند

۱ جوزای ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به همکاری پروژه زنجیره ارزش مالداری مربوط به اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، USAIDAVC-Livestock، به سه‌صد تن از وترنران موظف در کلینیک‌های حیوانی مرکز و ولایات، آموزش داد.
این وترنران، در این برنامه روش‌‌های مدیریت و چگونگی جلوگیری از بیماری‌های حیوانی شامل مرغ، گاو، ماهی و زنبور را یاد گرفتند.
این برنامه آموزشی در زون‌های کابل، ننگرهار، بلخ، کندهار و هرات برای مسوولان کلینیک‌های صحت حیوانی آغاز  گردیده و در سه مرحله تطبیق می‌شود.
شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری، با اشتراک در آغاز برنامه آموزش سه‌صد وترنر، بر جلوگیری از بیماری‌های حیوانی تاکید کرده گفت «مدیریت بیماری‌های حیوانی، عرضه خدمات معیاری صحت حیوانی یک اصل عمده برای تولید بهتر محصولات حیوانی بوده و از اهمیت خاص برخوردار است. بهبود عرضه خدمات تشخیصی امراض، مبارزه علیه امراض حیوانی، خدمات وترنری و خدمات مصوونیت غذایی از اولویت‌های سکتور مالداری است.»
هدف از برنامه چنین برنامه‌های آموزشی، ارتقای سطح دانش و مهارت مسوولان کلینیک‌های صحت حیوانی و عرضه خدمات بهتر در سطح کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۵:۳۰
Background image

جلسه رهبری ریاست زراعت پنجشیر برگزار شد


۱۲ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
جلسه رهبری ریاست زراعت، آبیاری و مالداری به ریاست حافظ عبدالمجیب مشفق رئیس زراع ولایت پنجشیر با اشتراک تمام آمرین، مدیران عمومی، کارمندان و کارکنان این اداره برگزار. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۲۲
Background image

افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
مسوولان اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می گویند که یک کشتارگاه معیاری را در این ولایت به ارزش 6 میلیون دالر افتتاح نموده اند. 
مولوی پیرمحمد حلیمی رئیس. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۱۸
Background image

آموزش دهی اعضای انجمن حفاطت از علفچرها


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
کارمندان آمریت منابع طبعی ریاست زراعت غور اعضای چهار انجمن علفچرهای قریجات صوفک، شیخ المند و بهاری را آموزش داده اند.
هدف از تدویر این برنامه آموزش اعضای چهار انجمن. . .

BACK TO NEWS