روند چیدن گل زعفران در هلمند آغاز شد

content_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۹:۱۹
روند چیدن گل زعفران در هلمند آغاز شد

۳ قوس ۱۳۹۹
ریاست زراعت،‌ آبیاری و مالداری ولایت هلمند به منظور ترویج کشت زعفران در این ولایت ۱۲ مزرعه‌ی نمایشی برای دهقانان ایجاد کرده بود که اکنون زمان برداشت گل‌‌های آن است.
زلمی الکو، رییس زراعت ولایت هلمند می‌گوید «کشت زعفران در هلمند موفقانه بود، من امید دارم که این کشت در هلمند توسعه یابد.»
آقای الکو می‌گوید که ۱۲ مزرعه‌ی نمایشی را در هلمند، به منظور ترویج کشت زعفران ایجاد کرده بود و هم‌چنان به مستفیدشونده‌گان این مزرعه‌های نمایشی، وسایل مورد نیازشان توزیع شده است. در کنار آن، به این دهقانان هزینه‌های شدیار کردن مزرعه و هموارکاری آن داده بود.
رییس زراعت هلمند می‌گوید که افزایش عواید دهقانان با استفاده از کشت زعفران، از هدف‌های اساسی ساخت این مزرعه‌های نمایشی است. آقای الکو افزود که اقلیم هلمند برای کشت زعفران مناسب است و امید این ریاست این است که این کشت در همند توسعه یابد.
باید گفت که سال گذشته نیز در هلمند ۱۵ مزرعه‌ی نمایشی زعفران ساخته شده بود که حاصلات قناعت‌بخش از آن به دست آمد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۵:۳۴
Background image

هم‌زمانی افزایش مصرف لیمو با افزایش حاصلات

وزارت زراعت آبیاری و مالداری در چند سال اخیر باغ‌های جدید لیمو را در ولایت‌های گرم سیر ننگرهار، لغمان و کنر احداث کرده است. ولایت‌های نام برد در پرورش و تولید لیمو دست بلند دارند. یکی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۵:۱۶
Background image

دست‌آوردهای وزارت زراعت در عرصه‌ی آبیاری در سال مالی ۱۳۹۹

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با مصرف ۷۷.۷ درصد بودجه انکشافی خود در سال مالی ۱۳۹۹، در زمینه‌ی آبیاری به دست‌آوردهای چشم‌گیری دست یافته است. این وزارت، برای سال مالی ۱۳۹۹، چهارده. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۹
Background image

جلسه رهبری وزارت زراعت پیرامون آماده‌گی‌ها و برنامه‌های آینده برگزار شد

۴ دلو ۱۳۹۹
جلسه‌ی رهبری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری درباره‌ی روی دست گرفتن آماده‌گی‌های خرید گندم و علوفه‌ی حیوانی به خاطر احتمالات خشک‌سالی، موج دوم کرونا و آماده ساختن طرح مدیریت آب. . .

BACK TO NEWS