جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین از طریق احداث باغ های مثمر برگزار شد.
 در این جلسه کمیته تخنیکی وزارت زراعت، آبیاری و مالدرای اسناد مواصلت شده پروژه متذکره را مورد مطالعه قرار داده و در مجموع طرح پروژه متذکره را در صورتیکه بصورت شفاف، تخنیکی، علمی و مطابق اولویت های ملی کشور تطبیق گردد یک پروژه مهم و موثر ملی دانسته اما در حال حاضر اینکه پروژه متذکره چقدر شفاف، تخنیکی و علمی طرح گردیده و به چی اندازه می‌تواند در رشد اقتصاد ملی و محلی کشور موثر تمام شده می‌تواند اسناد موجوده معلومات کافی نداشته بنا برآن اعضای کمیته به نماینده‌گان موسسه فوق نظریات خویش را ارایه نموده تا در مراحل بعدی تهیه گردیده و در دسترس این وزارت قرار داده شود.
موسسه (Plant for Peace/PFP) یا نبات برای صلح یک نهاد غیر حکومتی انتفاعی بین المللی مربوط کشور انگلستان بوده که می‌خواهند از طریق صندوق مالی بین المللی خنثی سازی تخریب زمین (Land Degradation Neutrality Fund) که یکی از میکانیزم‌های بین المللی برای جلوگیری از تخریب زمین و مبارزه با تغیر اقلیم تحت کنوانسیون ملل متحد برای مبارزه با تخریب زمین (UNCCD) در سطح دنیا فعالیت دارد مبلغ ۹ میلیارد دالر را جذب و در بخش زراعت، آبیاری و باغداری در افغانستان تطبیق نماید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۱۲:۵۰
Background image

برای۳ هزار دهقان در بامیان تخم اصلاح شده گندم توزیع شد


۱۰ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بامیان می‌گویند به هماهنگی این ریاست از طریق پروژه FGA  در بامیان برای 3هزار تن تخم اصلاح شده گندم توزیع. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۴:۴۸
Background image

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با مسوولان زراعت خوست دیدار کرد

۹ قوس ۱۴۰۰ ه‍.ش
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ ه‍.ش
مولوی شمس‌الدین شریعتی، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در دیداری با کارمندان ریاست زراعت ولایت خوست بر ترویج بیش‌تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۵۲
Background image

آغاز توزیع گندم اصلاح شده برای دهقانان ولایت نیمروز


۹ قوس ۱۴۰۰ هـ.ق
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ش
 مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری نیمروز می ‌گویند که برای ۳۸۰۰ دهقانان شهر زرنج و ولسوالی ها ولایت  نیمروز ازطرف موسسه FGA گندم بذری توزیع. . .

BACK TO NEWS