جلسه مشترک در مورد واردات گندم و فعالیت آسیاب‌ها برگزار شد

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۶:۱۷
جلسه مشترک در مورد واردات گندم و فعالیت آسیاب‌ها برگزار شد

۹ اسد ۱۴۰۰
جلسه مشترک وزارت زراعت، وزارت صنعت و تجارت، اتحادیه آسیاب‌داران و اتاق صنایع و معادن در مورد واردات گندم و فعالیت آسیاب‌های داخلی، در وزارت زراعت برگزار شد.
در این جلسه حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، رحیم‌الله سمندر رییس اجرایی اتاق صنایع و معادن افغانستان، رشاد باختری رییس صنایع ‏خفیفه وزارت تجارت و صنعت و مجیب‌الله ضیاء رییس صنایع اولیه این وزارت، احمد‏ولی نوری معاون ریاست عمومی عواید وزارت مالیه، محمدهاشم غزنی‌وال رییس اتحادیه آسیاب‌داران ‏افغانستان و برخی رییسان و مشاوران وزارت زراعت حضور داشتند.‏
در این جلسه بر واردات گندم، چگونه‌گی فعالیت‌ها و مشکلات آسیاب‌های داخلی، مالیات، خریداری ‏گندم و آرد و تهیه برق برای آرد کردن گندم توسط سکتور خصوصی صحبت شد. علاوه بر آن، براساس هدایت ‏مقام عالی ریاست جمهوری، در مورد ذخیره کردن گندم و آرد در سیلوهای دولتی و خصوصی نیز ‏بحث صورت گرفت تا در هیچ حالتی بازار با کمبود آرد و گندم روبه‌رو نشود.
از سوی دیگر، در این جلسه تأکید شد که حکومت، صنعت‌کاران و ‏تاجران متعهد به عرضه مواد اولیه، به‌خصوص آرد و گندم برای شهروندان هستند.‏

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS