توزیع بسته‌های تشویقی «منرال‌بلاک» به دو هزار و ۲۰۰ مالدار در زون شمال‌شرق آغاز شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۴:۵۳
 توزیع بسته‌های تشویقی «منرال‌بلاک» به دو هزار و ۲۰۰ مالدار در زون شمال‌شرق آغاز شد

۸ دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از طریق پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری‌اش، برای دو هزار و ۲۰۰ مالدار در ولایت‌های کندز، تخار و بدخشان توزیع بسته‌های تشویقی خوراکه‌ی حیوانی «منرال بلاک» را آغاز کرد. برنامه‌ی توزیع این مواد به مالداران، با حضور مسوولان محلی این پروژه‌ی وزارت زراعت و شمار زیادی از بانوان مالدار از ولسوالی علی‌آباد کندز آغاز شد و قرار است در ولایت‌های تخار و بدخشان نیز عملی شود.
محمدحسن فروتن هم‌آهنگ‌کننده‌ی پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت در شمال‌شرق گفت که هر یک از بسته‌های تشویقی منرال‌بلاک، نُه نوع جنس دارد که شامل ۱.۵ کیلو کنجاره‌ی زغر، ۱.۵ کیلو کنجاره پنبه‌دانه، ۱.۵ کیلو سبوس، سه کیلو پودر DCP- ، ۱.۵ کیلو قند سیاه و ۳۰۰ گرام کود سفید است. او گفت که این مواد برای ساختن خشت‌های منرال‌بلاک در دسترس مالدارانی قرار می‌گیرد که شامل بخش مالداری برنامه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت هستند.
این مواد به صورت ترویجی و تشویقی برای مالداران توزیع می‌گردد. تمام مستفیدشونده‌گان، پیش از دریافت این بسته‌های کمکی، تمامی مراحل ساخت خشت منرال‌بلاک را آموزش دیده و یاد گرفته‌اند.
باید گفت که خشت منرال‌بلاک در افزایش وزن، بیش‌تر شدن میزان شیردهی و خوراک حیوانات تاثیر فراوان دارد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۵
Background image

کمپاین نهال‌شانی در سرپل آغاز شد

۲۸ دلو ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، روند نهال‌‌شانی و ایجاد فضای سبز در این ولایت را آغاز کرده است.
کمپاین نهال‌شانی با غرس نهال در مقر کندک اردوی ملی، با حضور مقام. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶
Background image

نمایشگاه گلفوود این بار با حضور ۵۶ شرکت افغان

۲۸ دلو ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی گلفوود، که دیروز در دبی آغاز شده، تا سه روز ادامه می‌یابد. امسال در این نمایشگاه ۵۶ شرکت افغان حضور دارند که ۲۶ تای آن محصولات زراعتی را به نمایش می. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۶
Background image

به هشت‌صد خانم در جوزجان تخم سبزیجات توزیع شد

۲۸دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، به هشت‌صد خانم در ولایت جوزجان، شانزده نوع تخم با کیفیت سبزیجات توزیع کرده است.
تخم این سبزیجات به هشت زن. . .

BACK TO NEWS