تلاش‌ها جهت نهایی سازی طرح پنج ساله معیشت بدیل

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۲:۵۳
تلاش‌ها جهت نهایی سازی طرح پنج ساله معیشت بدیل

۲۱ سرطان ۱۴۰۳ هـ.ش
جلسه کمیته نهایی سازی طرح پنج ساله معیشت بدیل به رهبری مولوی نصرت الله طلحه رییس عمومی انستتیوت تحقیقات زراعتی وزارت زراعت با حضور شماری از روئسا، مشاورین و متخصصین وزارت زراعت برگزار شد.
این جلسه  مطابق به هدایت مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری به منظور شامل سازی نظریات کمیسون اداری معاونیت اداری ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان در طرح پنج ساله معیشت بدیل برگزار شده بود که در جریان آن حاضرین نظریات شان را جهت بهبود طرح متذکره بیان نمودند.
طرح پنچ ساله معیشت بدیل به اساس فرمان عالیقدر امیرالمومنین حفظه الله تعالی در مورد ممنوعیت کشت کوکنار به منظور ارایه معیشت بدیل و معرفی جاگزین‌های کشت کوکنار و نباتات مولد مواد مخدر برای دهاقین از سوی وزارت زراعت ترتیب شده است که شامل تطبیق پروژه‌‌های معیشت بدیل برای تقویت و همکاری اقتصادی دهاقین و تشویق به کشت محصولات مشروع و متنوع می‌باشد که شامل فعالیت‌ها در بخش زراعت، مالداری، منابع طبیعی و آبیاری می‌باشد.
طرح متذکره پس از آنکه به کمیسون اداری معاونیت اداری ریاست الوزرا پیشکش شد، کمیسون متذکره نظریات مشخصی را جهت اصلاح و بهبود آن ذکر کردند که بر همان اساس مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری کمیته‌ مشخصی را جهت اصلاح و نهایی سازی آن وظیفه سپرد تا آن را نهایی سازند.
این جلسه در دفتر حشمت الله شهرانی مشاور مقام وزارت زراعت، آبیاری و مالداری برگزار شده بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۷
Background image

توزیع مواد خوراکه حیوانی برای ۷۶ تن از مالداران در شهر ایبک  ولایت سمنگان

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان به همکاری مالی کمیته هالند برای ۷۶ تن از مالداران در قریه جات توته و حبش، ژوی ژوندون و کته قشلاق مربوط مرکز ایبک مواد خوراکه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۴۱
Background image

سفر هیئت وزارت زراعت به کشور چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئت از وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی افغانستان به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده است. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۲:۳۷
Background image

دیدار هیئت وزارت زراعت با سفیر کبیر امارت اسلامی افغانستان در چین 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
هیئتی از وزارت زراعت امارت اسلامی افغانستان که به منظور اشتراک در سمینار بین الملی تحت عنوان پالیسی سازی زراعتی یک راه و یک کمربند به کشور چین سفر کرده اند با بلال کریمی. . .

BACK TO NEWS