تلاش‌های عملی بر توسعه جنگلات در پنجشیر 

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۳:۳۷
تلاش‌های عملی بر توسعه جنگلات در پنجشیر 

۱۷ قوس ۱۴۰۱ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری پنجشیر از تلاش‌های عملی بر احیای مجدد جنگلات در این ولایت خبر می‌دهد.
حافظ عبدالمجیب مشفق رئیس زراعت، آبیاری و مالداری پنجشیر گفت که کار برنامه کاشت جنگلات عملاً از طریق بذر مستقیم خسته بادام‌تلخک و تخم بلوط در مربوطات ولسوالی عنابه این ولایت آغاز شد.
وی افزود که دراین برنامه ده کیلو گرام خسته بادام‌تلخک و هفت کیلو گرام تخم بلوط در موازی «۱۱.۶» هکتار تپه‌های هموار در روستاهای موسوم به قلعه میران‌شان و زمانکور ولسوالی عنابه این ولایت مستقیم بذر شد.

او علاوه کرد که از این ساحات در گذشته نیز به عنوان جنگل نام‌برده شده‌است و ثبت در دفترچه‌های زراعتی پنجشیر میباشد، اما بنابر مرور و زمان و وقوع حوادث طبیعی این جنگلات تخریب شده‌اند.
رئیس زراعت، آبیاری و مالداری پنجشیر گفت که برنامه احیای مجدد جنگلات با همکاری کمیته های حفاظت از جنگلات از طرف ریاست زراعت در سطح پنجشیر به پیش میرود. 
وی اظهار داشته تاکید کرد که ریاست زراعت در برنامه های مدون و طرح شده اساسی خود در نظر دارد تا همه داشته‌های منابع طبیعی و سرسبزی را متم‌رکز به تپه‌های تزئینی دو طرف جاده عمومی این ولایت نماید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با مسوول وضعیت اضطراری سازمان ملل

مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با رین پاولسین رییس وضیعت‌های اضطراری  و انعطاف پذیری سازمان ملل و ریجارد ترانچارد رییس سازمان خوارکه و زراعت ملل متحد در افغانستان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۹
Background image

حمایت متنفذین قومی در کاپیسا از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین 

شماری  از متنفذین قومی و علمای ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا حمایت همه جانبه خویش را از پروسه جلوگیری از غصب و استرداد زمین های امارتی اعلام نمودند.
شماری از متنفذین قومی و علمای ولسوالی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۶
Background image

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات در ولایت کاپیسا تدویرگردید

جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات به رهبری مولوی روح الله روحانی رئیس زراعت آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا با اشتراک رییسان و نماینده‌های ریاست‌های سکتوری و مسئولین موسسات همکار در ریاست. . .

BACK TO NEWS