تاکید معین زراعت و مالداری بر وارد نمودن ادویه‌جات نباتی و حیوانی با کیفیت و معیاری به کشور 

mail-admin
شنبه ۱۴۰۳/۱/۱۱ - ۱۰:۱۵
تاکید معین زراعت و مالداری بر وارد نمودن ادویه‌جات نباتی و حیوانی با کیفیت و معیاری به کشور 

مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، هم‌زمان با افزایش شکایت‌های دهاقین و مالداران ناشی از واردات ادویه و واکسین‌های بی‌کیفیت به کشور، از مسولان شرکت‌های وارد کننده ادویه حیوانی و نباتی خواست که ادویه و واکسین‌های نباتی و حیوانی باید معیاری و با کیفیت  را وارد نمایند.
مولوی صدراعظم عثمانی در جلسه‌ای که با شرکت‌های وارد کننده ادویه حیوانی و نباتی دایر گردیده بود گفت:« دهاقین و مالداران از ادویه و واکسین‌های وارداتی شاکی اند، این مسوولیت ما است تا کنترول کنیم، به خاطر فایده شخصی دهاقین و مالداران را متضرر نکنید و باید ادویه جات با کیفیت را وارد کنید.»
معین زراعت و مالداری افزود:« هیچ شرکت را اجازه نخواهیم داد تا ادویه بی‌کیفیت را وارد کند، شرکت‌های تولید کننده تخم بذری باید تخم بذری با استاندرد و معیاری به دهاقین عرض کنند، شرکت‌های وارداتی ادویه دوای با کیفیت و معیاری وارد کنند و کود عضوی باید در داخل کشور تولید شود.»
وزارت زراعت، آّبیاری و مالداری به‌منظور جلوگیری از واردات ادویه بی‌کیفیت قرنطین حفاظه نباتی را در بنادر تجارتی تقویه و ریاست صحت حیوانی و حفاظه نباتات از ادویه فروش‌های داخلی در مرکز و ولایات نظارت و کنترول می‌نماید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۵:۲۹
Background image

رئیس زراعت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی در  آن ولایت اشتراک کرد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی محمد رحیم نعمانی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در نمایشگاه محصولات زراعتی و تولیدات داخلی  که تحت عنوان عالیست افغانیست با حضور مسوولان محلی و تجار در. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۵۸
Background image

بهره‌برداری از ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در ولایت فاریاب

۲۵ حمل  ۱۴۰۳  هـ.ش
کار اعمار ساختمان دارالعلوم و دارالحفاظ عمری در قریه توقوز درک ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب تکمیل و طی محفل باشکوهی با حضور مقامات امارت اسلامی افغانستان و باشنده‌گان. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۱۱:۴۱
Background image

محفل دستار بندي ده تن از حافظان قرانكريم در ولسوالي اندخوی ولايت فاریاب داير شد

۲۷ حمل ۱۴۰۳ هـ.ش
محفل فراغت دها تن از حافظان نوجوانان قران کریم که  در دارالعلوم و دارالحفاظ عمري أموزش ديده بودند در حضور داشت مولوی عطالله عمری وزير زراعت و شماری از مسوولان امارتی. . .

BACK TO NEWS