افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات

user-admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۲۲
افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
مسوولان اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می گویند که یک کشتارگاه معیاری را در این ولایت به ارزش 6 میلیون دالر افتتاح نموده اند. 
مولوی پیرمحمد حلیمی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری هرات می گوید که ما همگام با شرکت‌های خصوصی برای فراهم نموده رفاه برای مردم تلاش کرده و از دیگران نیز می خواهیم تا در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند.
از سوی هم شیخ الحدیث مولانا نوراحمد اسلام جار والی هرات در افتتاحیه این کشتارگاه ابراز خرسندی نموده و بیان داشت که امارت اسلامی برای صحت و سلامتی مردم به سخت ترین شرایط تعهد داشته و شرکت های مذکور باید تمامی ماده های قبول شده را عملی نمایند که گوشت صحیح و معیاری را به گونه درست برای مردم برسانند.
همچنان الحاج مولوی نصرت الله طلحه رئیس عمومی تحقیقات وزارت زراعت در این محفل بیان داشت که "جای شکر است که زیر سایه نظام اسلامی برای افتتاح یک پروژه مهم جمع شده ایم."
مولوی طلحه افزود وزارت زراعت تلاش می کند تا سکتور خصوصی به گونه بی پیشینه رشد نموده و از مسوولین کشتارگاه نیز خواستار ارایه گوشت پاک و سالم گردید.  
در همین حال ریئس سکتور خصوصی وزارت زراعت مولوی شمس الله محمد حاکمیت نظام امارت اسلامی  را به توانایی و قدرت مجاهدین و دهقانان کشور دانسته و افزود که اکنون نظام امارت اسلامی باید برای پیشرفت و ترقی سکتور زراعت تلاش نماید. 
او همچنان علاوه نمود که "برای مالداران تعهد می دهیم که مالداری کشور تنها برای کشور نه بلکه برای همسایه ها نیز کفاف شود و برای پیشرفت بخش زراعت بازاریابی می کنیم تا زراعت کشور به گونه عصری تبدیل شود."
همچنان مولوی سعید الرحمن مسوول کمپلکس و پروسس تولیدات زراعتی زون شرق بیان داشت که آنان گوشت مذکور را به نرخ مناسب و در هماهنگی با اداره شاروالی تهیه و در سطح شهر به فروش می رسانند.
این در حالیست که با فعال شدن این کشتارگاه حدود 100 تن روزانه مشغول به کار شده و در یک شفت کاری در حدود 1000 راس گوسفند و 300 راس گاو ذبح گردیده و گوشت مذکور در سه مرحله ارزیابی می شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۵۲
Background image

کمپاین محو کنه‌های بیماری تب خون دهنده (کانگو) در ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر انجام شد 

۹ قوس ۱۴۰۲ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پنجشیر از خاتمه یافتن تطبیق کمپاین محو کنه‌های بیماری تب خون دهنده (کانگو) در ولسوالی آبشار آن ولایت خبر می‌دهد.
در جریان این کمپاین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۴۸
Background image

توزیع مرغ وخوراکه آن برای ۲۰۰ تن از باشنده‌گان ولایت تخار

۹ قوس ۱۴۰۲ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت تخار از توزیع مرغ و خوراکه مرغ برای ۲۰۰ تن از باشنده‌گان ولسوالی بهارک و شهر تالقان خبر می‌دهد.
این کمک از سوی کمیته هالند برای. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۴۲
Background image

آغاز کمپاین مجادله میخانیکی علیه مور پتدار و مور خیمه ساز در ولایت بغلان

۹ قوس ۱۴۰۲ هـ.ش
به اساس پلان ریاست حفاظه نباتات و قرنطین وزارت زراعت کمپاین مجادله میخانیکی علیه مور پتدار و مور خیمه ساز در ولسوالی خنجان و تاله و برفک ولایت بغلان از سوی کارمندان. . .

BACK TO NEWS