افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات

user-admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۲۲
افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
مسوولان اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می گویند که یک کشتارگاه معیاری را در این ولایت به ارزش 6 میلیون دالر افتتاح نموده اند. 
مولوی پیرمحمد حلیمی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری هرات می گوید که ما همگام با شرکت‌های خصوصی برای فراهم نموده رفاه برای مردم تلاش کرده و از دیگران نیز می خواهیم تا در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند.
از سوی هم شیخ الحدیث مولانا نوراحمد اسلام جار والی هرات در افتتاحیه این کشتارگاه ابراز خرسندی نموده و بیان داشت که امارت اسلامی برای صحت و سلامتی مردم به سخت ترین شرایط تعهد داشته و شرکت های مذکور باید تمامی ماده های قبول شده را عملی نمایند که گوشت صحیح و معیاری را به گونه درست برای مردم برسانند.
همچنان الحاج مولوی نصرت الله طلحه رئیس عمومی تحقیقات وزارت زراعت در این محفل بیان داشت که "جای شکر است که زیر سایه نظام اسلامی برای افتتاح یک پروژه مهم جمع شده ایم."
مولوی طلحه افزود وزارت زراعت تلاش می کند تا سکتور خصوصی به گونه بی پیشینه رشد نموده و از مسوولین کشتارگاه نیز خواستار ارایه گوشت پاک و سالم گردید.  
در همین حال ریئس سکتور خصوصی وزارت زراعت مولوی شمس الله محمد حاکمیت نظام امارت اسلامی  را به توانایی و قدرت مجاهدین و دهقانان کشور دانسته و افزود که اکنون نظام امارت اسلامی باید برای پیشرفت و ترقی سکتور زراعت تلاش نماید. 
او همچنان علاوه نمود که "برای مالداران تعهد می دهیم که مالداری کشور تنها برای کشور نه بلکه برای همسایه ها نیز کفاف شود و برای پیشرفت بخش زراعت بازاریابی می کنیم تا زراعت کشور به گونه عصری تبدیل شود."
همچنان مولوی سعید الرحمن مسوول کمپلکس و پروسس تولیدات زراعتی زون شرق بیان داشت که آنان گوشت مذکور را به نرخ مناسب و در هماهنگی با اداره شاروالی تهیه و در سطح شهر به فروش می رسانند.
این در حالیست که با فعال شدن این کشتارگاه حدود 100 تن روزانه مشغول به کار شده و در یک شفت کاری در حدود 1000 راس گوسفند و 300 راس گاو ذبح گردیده و گوشت مذکور در سه مرحله ارزیابی می شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۲:۴۶
Background image

جلسه جمع آوری عواید با رئسای زراعت دوازده ولایت برگزار شد

جلسه  انسجام و جمع آوری عواید وزارت زراعت تحت رهبری مولوی فضل الباری فضلی معین مالی و اداری این وزارت با اشتراک رئسای زارعت، آبیاری و مالداری دوازده ولایت برگزار شد.
 این جلسه که به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

وزیر زراعت با رییس پروژه DAI  دیدار کرد

۱۷ قوس ۱۴۰۱ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با اسکات رییس پروژه زنجیره ارزشی زراعت (DAI- USAID) در افغانستان دیدار کرده و در مورد کار روی پروژه های زیربنائی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۲۲
Background image

از فعالیت موسسات سکتوری در ولسوالی شبر ولایت بامیان نظارت شد 

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری، از فعالیت‌های موسسات سکتوری در ولسوالی شبر ولایت بامیان نظارت  نموده است. در جریان نظارت رئیس زراعت نشست‌های را همرای روئسای شوراهای انکشافی قریه (گنبد،. . .

BACK TO NEWS