اجرای طرح سرسبزسازی ساحات اطراف بند امیر آغاز شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۱:۲۳
اجرای طرح سرسبزسازی ساحات اطراف بند امیر آغاز شد

۱۴ثور ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، روند تطبیق برنامه سرسبزسازی پارک ملی بند امیر را با هزینه ابتدایی چهل میلیون افغانی آغاز کرد.
وزارت زراعت درنظر دارد تا ساحات مربوط به بند امیر را از طریق غرس نهال‌‌های مختلف‌النوع و پاشیدن تخم علف و بُته‌های متنوع، سرسبز سازد.
وزارت زراعت، برای اجرای این طرح که توسط رییس‌جمهور پیشنهاد شده، هیاتی به بامیان فرستاده است. این هیات جزییات برنامه سرسبزسازی ساحات مربوط به بند امیر را با مسوولان محلی این ولایت شریک ساخته است.
رفیع قاضی‌زاده رییس‌ عمومی منابع طبیعی وزارت زراعت، می‌گوید که سرسبزسازی ساحات بند امیر، یک برنامه هشت ساله است و وزارت زراعت برای انجام کارهای مقدماتی این طرح، امسال ۴۰ میلیون افغانی بودجه اختصاص داده است.
رفیع قاضی‌زاده گفت که غرس نهال‌های درختان زودرس و دیررس برای تولید چوب صنعتی و هم‌چنین احداث جنگل در چهارده‌هزار هکتار زمین در ساحات مربوط به بند امیر، تنظیم آب‌ریزه‌ها و حفاظت از آب و خاک چهارهزار هکتار زمین از طریق کشت علف، بُته و درختچه شامل این طرح می‌شود. رییس عمومی منابع طبیعی گفت که به صورت کل هجده‌هزار هکتار زمین بایر اطراف بند امیر، به ساحات سبز تبدیل می‌شود.
رفیع قاضی‌زاده می‌گوید این طرح طی هشت سال آینده اجرا خواهد شد و برای اجرای آن بیش از سی میلیون دالر هزینه درنظر گرفته شده است.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری پیش از این نیز برخی از جاده‌‌ها، پیاده‌روها، سایه‌بان‌های بند امیر را به منظور ایجاد سهولت‌های بیشتر برای گردشگران داخلی و خارجی بازسازی و نوسازی کرده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۳۴
Background image

امسال ۱۳هزار و ۴۹۰ باغچه‌ خانگی در ۱۹ ولایت ساخته می‌شود

۱۶ثور ۱۴۰۰
ریاست اقتصاد خانواده وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در نظر دارد از طریق پروژه اضطراری زراعتی و تهیه مواد غذایی، «EAST» و برنامه حمایت از اولویت‌های ملی دوم، «SNAPP2» وزارت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۵:۴۰
Background image

چهار کلینیک حیوانی در سه ولایت ساخته می‌شود

۱۵ثور ۱۴۰۰
 ریاست صحت حیوانی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، درنظر دارد که امسال چهار کلینیک حیوانی در ولایت‌های کابل، کندز و لوگر بسازد.
ساخت کلینیک‌های حیوانی سبب دسترسی مالداران به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۲:۲۹
Background image

قرارداد احداث دو فابریکه پروسس جلغوزه و کشمش‌پاکی توسط وزارت زراعت امضا شد

۱۴ثور ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، قرارداد تاسیس دو فابریکه پروسس جلغوزه در ولایت خوست و کشمش‌پاکی در ولایت کابل را با دو شرکت زراعتی به امضا رساند.
این قراردادها امروز توسط. . .

BACK TO NEWS