دانمارک سه میلیون دالر به دهقانان کمک می‌کند

content_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۶:۴۸
 دانمارک سه میلیون دالر به دهقانان کمک می‌کند

۱ دلو ۱۳۹۸
کشور شاهی دانمارک در نظر دارد سه میلیون دالر به دهقانان آسیب‌دیده ناشی از خشک‌سالی و سیلاب‌ها کمک کند. این کمک به منظور بهبود تغذیه و تامین امنیت غذایی، ۱۵هزار و ۵۰۰ خانواده‌ی زراعت‌پیشه در ولایت‌های بدخشان، دایکندی، غور، هرات و ارزگان را تحت پوشش می‌گیرد.
حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه این کمک، گفت: «این مساعدت به منظور کمک به دهقانان آسیب‌پذیر، خانم‌های زراعت‌پیشه، از جمله خانم‌هایی که دچار مشکلات اقتصادی و فامیل به دوش هستند، هزینه می‌شود.»
آقای غفوری افزود که این کمک با راه‌اندازی پروژه توزیع تخم‌های اصلاح‌شده و کود کیمیاوی، وسایل زراعتی و باغچه‌های خانه‌گی و احیای سیستم‌های آبیاری برای افراد یاد شده هزینه می‌شود. وی افزود: «این پروژه در یک سال تکمیل می‌شود، ما امیدواریم که با تطبیق این پروژه بتوانیم توانایی اقتصادی خانواده‌های آسیب‌دیده را بالا ببریم.»
هم‌چنین میکایل لوند جیبسن سفیر دانمارک در کابل نیز، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، گفت: «دانمارک متعهد به یک افغانستان پیش‌رفته است، دانمارک همراه با سایر دونرها در تلاش پاسخ‌گویی و همکاری به برآورده کردن نیازهای اضطراری افغان‌هایی است که در اثر خشک‌سالی و سیلاب‌ها آسیب دیده‌اند.»
راجندرا آریال رییس سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد در افغانستان نیز، از کمک دانمارک برای بهبود شرایط اقتصادی دهقانان ابراز خرسندی کرد و گفت که تعداد زیادی از خانواده‌ها در افغانستان به دلیل خشک‌سالی و سیلاب در نبود مصونیت غذایی به سر می‌برند. وی گفت: «معتقدم که این کمک‌ تاثیر مثبتی در بهبود وضعیت زنده‌گی دهقانان آسیب‌دیده خواهد گذاشت.» دانمارک از سال ۲۰۰۱ به این سو، افغانستان را در سکتور زراعت حمایت مالی می‌کند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۵
Background image

کمپاین نهال‌شانی در سرپل آغاز شد

۲۸ دلو ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، روند نهال‌‌شانی و ایجاد فضای سبز در این ولایت را آغاز کرده است.
کمپاین نهال‌شانی با غرس نهال در مقر کندک اردوی ملی، با حضور مقام. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶
Background image

نمایشگاه گلفوود این بار با حضور ۵۶ شرکت افغان

۲۸ دلو ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی گلفوود، که دیروز در دبی آغاز شده، تا سه روز ادامه می‌یابد. امسال در این نمایشگاه ۵۶ شرکت افغان حضور دارند که ۲۶ تای آن محصولات زراعتی را به نمایش می. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۶
Background image

به هشت‌صد خانم در جوزجان تخم سبزیجات توزیع شد

۲۸دلو ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، به هشت‌صد خانم در ولایت جوزجان، شانزده نوع تخم با کیفیت سبزیجات توزیع کرده است.
تخم این سبزیجات به هشت زن. . .

BACK TO NEWS