دانمارک سه میلیون دالر به دهقانان کمک می‌کند

content_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۶:۴۸
 دانمارک سه میلیون دالر به دهقانان کمک می‌کند

۱ دلو ۱۳۹۸
کشور شاهی دانمارک در نظر دارد سه میلیون دالر به دهقانان آسیب‌دیده ناشی از خشک‌سالی و سیلاب‌ها کمک کند. این کمک به منظور بهبود تغذیه و تامین امنیت غذایی، ۱۵هزار و ۵۰۰ خانواده‌ی زراعت‌پیشه در ولایت‌های بدخشان، دایکندی، غور، هرات و ارزگان را تحت پوشش می‌گیرد.
حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه این کمک، گفت: «این مساعدت به منظور کمک به دهقانان آسیب‌پذیر، خانم‌های زراعت‌پیشه، از جمله خانم‌هایی که دچار مشکلات اقتصادی و فامیل به دوش هستند، هزینه می‌شود.»
آقای غفوری افزود که این کمک با راه‌اندازی پروژه توزیع تخم‌های اصلاح‌شده و کود کیمیاوی، وسایل زراعتی و باغچه‌های خانه‌گی و احیای سیستم‌های آبیاری برای افراد یاد شده هزینه می‌شود. وی افزود: «این پروژه در یک سال تکمیل می‌شود، ما امیدواریم که با تطبیق این پروژه بتوانیم توانایی اقتصادی خانواده‌های آسیب‌دیده را بالا ببریم.»
هم‌چنین میکایل لوند جیبسن سفیر دانمارک در کابل نیز، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، گفت: «دانمارک متعهد به یک افغانستان پیش‌رفته است، دانمارک همراه با سایر دونرها در تلاش پاسخ‌گویی و همکاری به برآورده کردن نیازهای اضطراری افغان‌هایی است که در اثر خشک‌سالی و سیلاب‌ها آسیب دیده‌اند.»
راجندرا آریال رییس سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد در افغانستان نیز، از کمک دانمارک برای بهبود شرایط اقتصادی دهقانان ابراز خرسندی کرد و گفت که تعداد زیادی از خانواده‌ها در افغانستان به دلیل خشک‌سالی و سیلاب در نبود مصونیت غذایی به سر می‌برند. وی گفت: «معتقدم که این کمک‌ تاثیر مثبتی در بهبود وضعیت زنده‌گی دهقانان آسیب‌دیده خواهد گذاشت.» دانمارک از سال ۲۰۰۱ به این سو، افغانستان را در سکتور زراعت حمایت مالی می‌کند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۱:۳۷
Background image

۱۶ ذخیره‌خانه‌ی صفر انرژی برای پیاز و کچالو در بامیان به بهره‌برداری سپرده شد

۷ میزان ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری توسط پروژه سکتوری انکشاف زنجیره‌ی ارزش باغداری «HVCDSP» ۱۶ ذخیره‌خانه‌ی صفر انرژی برای پیاز و کچالو را در ولایت بامیان به بهره‌برداری سپرد.
. . .
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۹:۳۷
Background image

یک فارم زنبورداری با ظرفیت درآمد سالانه حدود ۶۰۰ هزار افغانی در بلخ ساخته شد


۷ میزان ۱۳۹۹
یک فارم زنبورداری در ولایت بلخ با سرمایه‌گذاری مشترک ایجاد، تجهیز و به بهره‌برداری سپرده شد.
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بلخ به همکاری برنامهی حمایت از اولویت ملی. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۶:۱
Background image

کچالوی پنجشیر، امسال به ۱۴‌هزار تُن خواهد رسید


۶میزان ۱۳۹۹
فصل برداشت محصولات کچالو در ولایت پنجشیر آغاز شده و براساس ارزیابی‌ها، میزان این حاصلات امسال به بیش از ۱۴هزار متریک‌تُن خواهد رسید.
امسال ساحات تحت کشت کچالو در پنجشیر، به. . .

BACK TO NEWS