به ۳۴۴ خانم بی‌بضاعت در بغلان فارم‌های کوچک مرغ تخمی توزیع شد

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۶:۷
به ۳۴۴ خانم بی‌بضاعت در بغلان فارم‌های کوچک مرغ تخمی توزیع شد

۲۲ جوزای ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بغلان، از طریق برنامه زراعت به اشتراک مردم یا «CLAP»، مربوط به وزارت زراعت، به ۳۴۴ زن بیوه و بی‌بضاعت فارم‌های کوچک مرغ تخمی توزیع کرده است.
هریک از این فارم‌های کوچک که شامل شصت قطعه مرغ تخمی، شش عدد آب‌خوره، شش عدد دانه‌خوره و ۵۶۶ کیلوگرام دانه‌ی مرغ و واکسین مورد نیاز می‌شود، به زنان بیوه و بی‌بضاعت در ولسوالی‌های بغلان مرکزی، دوشی، بنو اندرآب و ده‌صلاح توزیع شده است.
عبدالغیاث صدیقی رییس اداره زراعت ولایت بغلان، می‌گوید که هدف از توزیع این فارم‌های کوچک مرغ‌داری به زنان بی‌بضاعت، ترویج صنعت مرغ‌داری در این ولایت و کمک به بهبود وضعیت اقتصادی این زنان است. آقای صدیقی می‌گوید که توزیع این فارم‌ها فرصت‌های خوب شغلی را برای زنان مساعد می‌سازد. زنان مستفیدشونده، از این اقدام ریاست زراعت بغلان ابراز خرسندی کرده‌اند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۷:۴۹
Background image

وزیر زراعت با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد


۵ عقرب ۱۴۰۰ ه‍.ش
مولوی عبد‌الرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در افغانستان، در دفتر کاری‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار، روی همکاری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

BACK TO NEWS