امضای تفاهم‌نامه‌ توزیع قرضه به ارزش بیش از دو میلیارد افغانی میان صندوق انکشاف زراعت و وزارت مهاجرین

naim.rezai
چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۹ - ۱۶:۵۱
امضای تفاهم‌نامه‌ توزیع قرضه به ارزش بیش از دو میلیارد افغانی میان صندوق انکشاف زراعت و وزارت مهاجرین

۹ سرطان ۱۴۰۰
صندوق انکشاف زراعت و وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان، تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲.۲ میلیارد افغانی به منظور توزیع قرضه به مهاجرین بازگشت‌کننده به وطن، امضا کردند.
شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت که وزارت زراعت از طریق صندوق انکشاف زراعت که یک نهاد غیربانکی قرضه‌دهنده است، تلاش دارد تا به پناهجویان بازگشت‌‌کننده و فعال در عرصه‌ی زراعت خدمات قرضه‌دهی فراهم کند. او گفت براساس این تفاهم‌نامه به نُه‌هزار بازگشت‌کننده‌‌ی فعال در عرصه‌ی زراعت که طی پنج سال آینده از سوی وزارت مهاجرین معرفی شوند، به ارزش ۲.۲ میلیارد افغانی قرضه داده می‌شود.
 هم‌چنین شیرعلم املوال معین پالیسی و تطبیق برنامه‌‌‌های وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان، می‌گوید که براساس این تفاهم‌نامه برای پناهجویان و بی‌جاشدگان که در داخل و خارج از کشور به سر می‌برند، با اعطای این قرضه‌ها فرصت‌های کاری برای‌شان فراهم می‌شود.
صندوق انکشاف زراعت یک نهاد دولتی غیربانکی است که زیر نظر وزارت زراعت فعالیت می‌کند. این صندوق از زمان تاسیس‌اش‌ تاکنون، برای حمایت از بخش‌های مختلف مربوط به زراعت و مالداری بیش از سیزده میلیارد افغانی قرضه منظور کرده است. تاکنون ۵۶هزار دهقان و سرمایه‌گذار در بخش‌های زراعت و مالداری، از ۱۰.۷ میلیارد قرضه مستفید شده‌اند.
ایمل آرمان رییس صندوق انکشاف زراعت، می‌گوید که توزیع این قرضه‌ها بر افزایش فرصت‌های کاری و تولیدات تاثیر زیاد داشته است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

BACK TO NEWS