نشست وزیر زراعت با مسوولان پروژه‌ی زون‌بندی زراعتی

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۳:۵۴
نشست وزیر زراعت با مسوولان پروژه‌ی زون‌بندی زراعتی

۱۰ جدی ۱۳۹۹
مسوولان پروژه‌ی زون‌بندی‌های زراعتی در نشستی با داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت،‌ آبیاری و مالداری درباره کارکردهای‌شان به وزیر زراعت معلومات دادند.
پروژه‌ی زون‌بندی زراعتی تحت چتر ریاست احصاییه وزارت زراعت فعالیت می‌کند و تطبیق‌کننده‌ی آن سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد «FAO» است. حمایت‌کننده‌ی مالی این پروژه اتحادیه اروپا می‌باشد. این پروژه در ۲۰۱۷ آغاز شده و تا آگست ۲۰۲۱ مرحله‌ی اول آن ادامه می‌یابد.
در نشست مسوولان این پروژه با داکتر انوارالحق احدی، از سوی مسوولان این پروژه درباره کارکرد آن به وزیر زراعت معلومات داده شد.
اسحاق صافی مدیر این پروژه درباره‌ی کارکردها، پلان‌ها، دست‌آوردها و برنامه‌های آینده این پروژه به وزیر زراعت معلومات داد.
آقای صافی گفت پروژه‌ی زون‌بندی زراعتی، در چندین بخش، شامل زون‌بندی زراعتی، ارتقای ظرفیت، ایجاد سناریوهای زراعتی و نظارت و ارزیابی از نباتات (از شروع کشت تا برداشت) کار و فعالیتش را تنظیم کرده است.
او گفت که تا این دم کارهایی که از سوی این پروژه شده، تهیه و چاپ اطلس زون‌بندی زراعتی و اجرای فعالیت‌های بنیادین در بخش ارتقای ظرفیت است.
پس از آن در این نشست، داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، ضمن ابراز تشکر از کارکردهای این پروژه، نظریات و راهنمایی‌هایش را به منظور بهبود کار این پروژه به مسوولان آن ارایه کرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۷
Background image

سردخانه‌داران از سردخانه‌های سیب در دایکندی راضی‌اند

۱۴حوت ۱۳۹۹
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، با نظارت از سه سردخانه‌ سیب در این ولایت، می‌گوید که مالکان سردخانه‌های سیب از این سردخانه‌ها رضایت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۵
Background image

به ۴۷ باغدار در جوزجان نهال‌های مثمر توزیع شد

۱۴حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان، به همکاری موسسه «اکتید»، به منظور توسعه‌ی باغداری به ۴۷ تن از باغداران این ولایت در ولسوالی‌های آقچه، خانقاه، خواجه‌دوکوه و شبرغان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۸
Background image

شصت‌هزار نهال عناب به باغداران فراه توزیع شد

۱۳حوت ۱۳۹۹
پروژه توسعه باغداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، ۶۰هزار نهال عناب به باغداران ولایت فراه توزیع نموده است.
مسوولان این پروژه می‌گویند که برعلاوه توزیع این نهال‌ها به. . .

BACK TO NEWS