فعالیت‌های عمده‌ ریاست زراعت بغلان در سال مالی ۱۳۹۹

mail-admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۵:۴۴
۱۳۹۹یم مالي کال کې د بغلان د کرنې ریاست عمده فعالیتونه


۲۶میزان ۱۳۹۹
ریاست زراعت ولایت بغلان، در سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی، در عرصه‌های مختلف انکشافی از جمله در بخش‌های باغداری، مالداری، آبیاری، تنظیم علفچرها، تطبیق پروژه‌های زیربنایی، احداث قطعات نمایشی گندم، شالی، پخته، مبارزه با آفات نباتی و حیوانی، اصلاح نسل حیوانات از طریق القاح مصنوعی و ترویج روش‌های نوین زراعتی و مالداری فعالیت‌های گسترده انجام داده است.
این ریاست که تاکنون بیش از ۶۶ درصد بودجه انکشافی خود را به مصرف رسانده، از طریق فعالیت آن نزدیک به ۱۱هزار تن از باشندگان این ولایت از مزایای برنامه‌های انکشافی‌اش بهره‌مند شده‌اند.
تحت پوشش آبیاری قرار گرفتن هشت‌صد هکتار زمین و احداث و احیای بیش از یک‌هزار و دوصد جریب باغ در بغلان بخش دیگری از فعالیت‌های عمده‌ی این ریاست در جریان سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

BACK TO NEWS